با آغاز موج چهارم شیوع کرونا و عادی‌انگاری در برابر ویروس کرونا شاهد افزایش بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر هستیم.

بر اساس رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اکنون از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۳۰ درصد در وضعیت نارنجی و ۷۰ درصد در شرایط زرد قرار دارند.

بوشهر، گناوه و دیلم که دارای بیشترین بستری‌ها در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌ها قرار دارند شهرستان‌های دارای شرایط نارنجی است.

با آغاز موج چهارم شیوع بیماری کرونا، بیماران بستری بیمارستان‌های استان بوشهر روند صعودی گرفت و اکنون تعداد بیماران بستری شده سه رقمی شد که بخشی از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در یکسال گذشته افزون بر ۲۲ هزار نفر در استان بوشهر به کرونا مبتلا شده‌‌اند که بیش از ۹۶ درصد آنها بهبود یافته‌اند.

سعید کشمیری تعداد فوتی‌های کرونایی استان بوشهر را ۹۱۴ نفر دانست و اظهار داشت: اکنون ۱۱۴ نفر در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و ۵ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند و با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

وی با تاکید بر پرهیز از عادی‌انگاری و لزوم رعایت پروتکل بهداشتی بیان کرد: پرهیز از سفر، دورهمی و تجمعات برای مصون ماندن از ابتلا به بیماری کرونا یک ضرورت است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر، با اشاره به تلاش شبانه‌روزی کادر درمانی در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها تصریح کرد: برای حفظ سلامتی و یاری‌رسانی به مدافعان سلامت لازم است ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سفر به دیگر نقاط پرهیز شود.

کشمیری با بیان اینکه زنگ هشدار کرونا  در سفرهای نوروزی، در مناطق مختلف کشور به صدا در آمده است تاکید کرد: روند ابتلا به کرونا در استان افزایشی است و همچنان ۳ شهرستان بوشهر، گناوه و دیلم در وضعیت نارنجی و پرخطر قرار دارند.