مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از ارائه مهارت‌های اموزشی به سربازان خبر داد و گفت: این آموزش‌ها ۹۰ درصد منجر به اشتغال سربازان پس از پایان خدمت دوره ضرورت می‌شود.

عبدالمجید دراهکی صبح شنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه مهارت آموزی و اشتغال کشتی‌سازی در بوشهر اظهار داشت: مهارت‌آموزی نیاز جامعه است و تحصیلات دانشگاهی به تنهایی منجر به رفع بیکاری و اشتغال نمی‌شود.

وی تاکید کرد: گروه کاری تخصصی مهارت آموزی و اشتغال کارکنان نیروهای مسلح با فراهم کردن زمینه اشتغال سربازان وظیفه می‌تواند فرصتی برای جوانان جویای کار پس از پایان خدمت سربازی فراهم کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر همکاری در تدوین استانداردهای آموزشی، اشتغال سربازان مهارت آموخته در صورت نیاز در پایان خدمت دوره ضرورت، ایجاد زمینه مهارت آموزی سربازان در محیط کار واقعی و فراهم کردن امکانات کاربینی مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای در شرکت شهید محلاتی را از مهمترین تعهدات طرف دوم این تفاهم نامه دانست.

دراهکی آموزش به سربازان را امری واجب برشمرده و گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر آمادگی دارد تا در تمامی شهرستان‌های استان و متناسب با نیاز نیروهای مسلح طرح مهارت آموزی سربازان در محیط واقعی کار و همچنین ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح پادگان‌ها را اجرا کند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان وظیفه دریافت گواهینامه مهارت نیست، بلکه فراگیری یک فن و حرفه متناسب با نیاز بازار کار و به منظور توانمند سازی آنان است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تصریح کرد: در قالب اجرای این تفاهم نامه همکاری ۱۵۰ سرباز با حضور در محیط کار واقعی مهارت‌های فنی را در بیش از ۱۰ کارگاه شرکت شهید محلاتی فرا خواهند گرفت و همچون سال‌های گذشته در صورت نیاز شرکت در همان کارگاه‌ها مشغول به کار خواهند شد.

وی افزود: اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی برای سربازان وظیفه یکی از مفید ترین آموزش‌های ارائه شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است که ۹۰ درصد منجر به اشتغال سربازان پس از پایان خدمت دوره ضرورت می‌شود.

دراهکی با بیان اینکه سربازان مهارت آموخته در محیط کار واقعی در شرکت کشتی سازی شهید محلاتی بر اساس نیاز شرکت و مهارت فرد در این شهرکت مشغول به کار خواهند شد، افزود: لازم است تا هر سرباز وظیفه در زمان پایان دوره سربازی علاوه بر کارت پایان خدمت یک و یا چند گواهینامه مهارت نیز داشته باشد تا بتواند به سرعت جذب بازار کار شود.

وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه با هدف برآورد نیاز استان به منابع انسانی ماهر و کارآمد و استفاده از ظرفیت‌های اشتغالزایی شرکت شهید محلاتی منعقد شده است، بیان داشت: مدت اجرای این تفاهم نامه از فروردین ماه ۱۴۰۰ به مدت یکسال شمسی است و در این مدت سربازان مهارت آموخته پس از پایان خدمت در صورت نیاز واحدهای شغلی شرکت جذب بازار کار خواهند شد.