مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از کاهش خودروهای ورودی به استان خبر داد و گفت: خودروهای ورودی به استان بوشهر نسبت به ایام نوروز سال ۱۳۹۸ به ۲۶۳ هزار خودرو رسیده که کاهش ۴۲ درصدی را نشان می‌دهد.

حمیدرضا علم با اشاره به وضعیت تردد در ایام تعطیلات نوروزی در استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی اکنون در استان بوشهر با رعایت همه‌جانبه، شاهد کاهش تردد مسافران نوروزی در محورهای مواصلاتی استان بوشهر هستیم.

وی، از اجرا آغاز طرح نوروزی از ۲۵ اسفند خبر داد و بیان کرد: از ۲۵ اسفند تاکنون ۳۶ درصد تردد خودروها در محورهای جاده‌ای بین استانی کاهش یافته است که نشان می‌دهد مردم نقش مهمی در رعایت پروتکل بهداشتی دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر تعداد تردد خودروها در محورهای بین استان‌ها نوروز امسال به نسبت نوروز سال ۱۳۹۸ را کاهش ۳۶ درصدی دانست و خاطر نشان کرد: این درحالی است که در ورودی‌های استانی کاهش چشمگیری در تردد خودروها ثبت شده است.

علم با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸  تا ششم فروردین ۴۶۱ هزار خودرو ورودی استان بوشهر ثبت شده است گفت: این میزان تا ششم فروردین سال ۱۴۰۰ به ۲۶۳ هزار خودرو رسیده است که کاهش بیش از ۴۲ درصدی نشان می‌دهد.

وی، کاهش ۳۹ درصدی میزان خودروهای خروجی در مدت یاد شده از استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: خودروهای خروجی از استان بوشهر در مدت ۱۱ روز گذشته از ۴۲۱ هزار خودرو به ۲۵۴ هزار خودرو رسیده است که ۳۹ درصد کاهش دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه ۶۵ درصد پلاک خودروهای ورودی به استان بوشهر بومی هستند افزود: از این پلاک‌های خودروهای ورودی به استان بوشهر، ۱۷ درصد مربوط به استان فارس‌، ۳ درصد استان تهران، ۲ درصد خوزستان، ۲ درصد اصفهان و دیگر استان‌ها که کاهش زیر ۱ درصدی دارد.

علم، با اشاره به شمارش تردد خودروها از طریق سیستم‌های تردد شمار افزود: سیستم‌های تردد شمار، آنلاین به صورت شبانه‌روزی خودروها از نظر نوع خودرو، سرعت و دیگر موارد وسائل نقلیه را شمارش می‌کنند و وضعیت تردد خودروها را در اختیار کاربران جاده‌ای قرار می‌دهد.

وی، از کاهش جابه‌جایی مسافران در ناوگان اتوبوس‌ها خبر داد و بیان کرد: تردد مسافران از طریق ناوگان اتوبوس بین استانی امسال نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ با توجه به رعایت پروتکل‌ها کاهش یافته و اتوبوس‌ها برای حمل مسافر در راستای رعایت دستورالعمل بهداشتی و اجرا فاصله‌گذاری اجتماعی از ظرفیت کامل استفاده نمی‌کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه اتوبوس‌ها در جابه‌جایی مسافر در شهرهای نارنجی با یک سوم ظرفیت فعالیت می‌کنند خاطر نشان کرد: اتوبوس‌ها در شهرهای با شرایط زرد با ظرفیت ۵۰ درصدی فعالیت می‌کنند.