دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: با شروع موج چهارم کرونا در کشور و همچنین افزایش مبتلایان در استان باید منتظر وضعیت قرمز و خطر در استان بوشهر باشیم.

سعید کشمیری با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ ‌جمعه ششم فروردین ماه۱۴۰۰، ۹۹ نفر است، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۸ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا افزود: ۱۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۴ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده، بیان کرد: خوشبختانه امروز مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر به ثبت نرسید.

کشمیری اظهار کرد: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۲۱  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۱۱ نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.

این مسئول با اشاره به جان باختن ۹۱۲ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر تا کنون به علت ابتلا به این ویروس تصریح کرد: از مجموع موارد فوت‌شده، ۸۹۱ مورد به‌طور قطعی و ۲۱ نفر نیز مشکوک به ابتلا به این بیماری بوده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۲۲۳۱۰ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

به گفته سعید کشمیری بیان کرد: با شروع موج چهارم کرونا در کشور و همچنین افزایش مبتلایان در استان باید منتظر وضعیت قرمز و خطر در استان بوشهر باشیم.

وی توصیه کرد: از آحاد مرم شریف استان بوشهر خواهشمندم برای حفظ سلامت خود و یاری به مدافعان سلامت تا پایان تعطیلات نوروزی در خانه بمانید و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید.