سرمایه‌گذاران قطری با بازدید میدانی از بندر دیر ظرفیت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری این بندر را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر روز دوشنبه در این بازدید اظهار کرد: این اداره کل در راستای توسعه روابط تجاری و افزایش همکاری‌های بندری و دریایی با کشور قطر با تمامی ظرفیت‌های خود پای کار آمده و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

محمد قاسمی افزود: بندر دیر علاوه بر مسافت کوتاه با بندر الرویس قطر با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب می‌تواند کانونی فعال برای توسعه مبادلات تجاری بین ۲ کسور باشد.

وی اظهار کرد: برخورداری از اسکله به طول ۲۱۷ متر ، اسکله رمپ استاندارد، پنج رمپ موقت در مجموع به طول ۱۰۰ متر و عمق ۴.۵ متری حوضچه از جمله ظرفیت های زیرساختی بندر دیر است.

قاسمی یادآور شد: پارسال پروژه محوطه‌سازی بندر دیر به مساحت سه‌ هکتار به بهره‌برداری رسید و اکنون نیز عملیات اجرایی احداث چهار پست اسکله رمپ در بندر دیر در حال انجام است.

رئیس سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی بنادر الرویس و دوحه قطر نیز گفت: هدف از سفر به ایران، دیدار با مقامات ایرانی و بازدید از بندر دیر استان بوشهر جهت سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های زیرساختی است.

حسین المقیف افزود: بندر دیر با توجه به کوتاهی مسافت اکنون به عنوان دروازه اصلی تجارت بین قطر و ایران نقش‌آفرینی می‌کند.

  • منبع خبر : ایرنا