در بیانیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پاسخ به شایعه اخراج تعدادی از اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه آمده است: هیچ استادی از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اخراج نشده است.

متن بیانیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره شایعه اخراج تعداد معدودی از اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه به شرح زیر است.

بدون شک جایگاه استاد و اعضای محترم هیأت علمی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی کشور جایگاهی مقدس، بی‌بدیل و اثرگذار است.

با عنایت به اهمیت موضوع و حساسیت جایگاه اساتید دانشگاه از نظر تربیت نسل جوان و آینده‌ساز کشور و همچنین نقشی که اساتید می‌توانند در حمایت از راهبردهای اساسی کشور ایفا نمایند، جذب و به‌کارگیری افراد با صلاحیت‌های علمی، اخلاقی و فرهنگی مناسب از اولویت‌های دانشگاه بوده که می‌بایست هم در بدو ورود اعضای هیئت‌علمی به دانشگاه و هم در مقاطع زمانی مشخص مورد دقت و ارزیابی قرار گیرد، بر همین مبنا در ابتدای هر سال، طبق قوانین جاری، صلاحیت‌های اعضای هیئت‌علمی پیمانی و قراردادی به جهت تمدید قرارداد با دانشگاه پس از احراز شرایط قانونی از جمله استعلامات مرسوم، به‌وسیله هیئت‌های جذب اعضای هیئت‌علمی موردبررسی و بازبینی قرار می‌گیرد.

در بررسی شرایط ادامه همکاری اعضای هیأت علمی پیمانی و قراردادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، اکثر قریب به‌اتفاق اساتید پیمانی صلاحیت‌های لازم را احراز کرده و به همکاری خود با دانشگاه ادامه می‌دهند.

به استحضار می‌رساند در حال حاضر و با توجه به اینکه در خصوص استعلام تعداد معدودی از اساتید پیمانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسط مراجع ذیصلاح هنوز پاسخی دریافت نشده، اما با این وجود همکاری با ایشان همچنان برقرار است و تاکنون هیچ مطلبی دال بر عدم تمدید قرارداد اساتید، کتباً یا شفاها به هیچ‌کس اعلام‌نشده است، بنابراین هیچ استادی از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اخراج نگردیده است، اما متأسفانه در فضای مجازی، مطالبی خلاف واقع با هدف تشویش اذهان عمومی و جامعه دانشگاهی منتشر شده است.

همچنین لازم به ذکر است در مورد مطالب منتشر شده در خصوص جناب آقای دکتر ایرج نبی پور، به استحضار می‌رساند نامبرده عضو هیئت‌علمی رسمی- قطعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و عضویت و ادامه همکاری ایشان در دانشگاه هیچ‌گونه مانع قانونی و اداری نداشته و مطالب بیان شده در فضای مجازی در خصوص اخراج یا بازنشستگی اجباری ایشان به‌طورکلی کذب و فاقد اعتبار می‌باشد.

در پایان انتظار می‌رود از شایعاتی که موجب تشویش اذهان جامعه دانشگاهی شده پرهیز و از مطالبی که موجب مسموم سازی فضای مجازی می‌گردد اجتناب شود.
روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر”