دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۱۰۸ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ مورد از بستری بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۱۲ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: متاسفانه امروز یک مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا آقایی ۸۴ ساله سابقه بیماری قلبی عروقی در استان بوشهر به ثبت رسید.

کشمیری با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۰ مورد در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۶ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

وی افزود: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۲۱ هزار و ۵۱۰ نفر بوده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: متأسفانه مجموع جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر تا ۲۸ اسفند ماه ۹۰۳ مورد رسیده است که از این تعداد ۸۸۲ نفر مورد مثبت قطعی و ۲۱ نفر مورد مشکوک بوده‌اند.

دکتر کشمیری بیان داشت: افزایش آمار مبتلایان زنگ خطری برای استان است که نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط تمام افراد است.

وی افزود: در این شرایط ویژه باید از سفر به استان‌های پرخطر پرهیز نموده و لازم است برای کنترل اپیدمی در حال حاضر میزبان شهروندان این استان‌ها نباشیم.