با شیوع سویه اومیکرون شاهد افزایش مبتلایان به بیماری کرونا هستیم که به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نتایج بیش از ۵۰ درصد تست‌های کرونایی در آزمایشگاه‌های استان بوشهر مثبت است.

با شیوع سویه امیکرون شاهد افزایش بیماران کرونایی در نقاط مختلف کشور هستیم که در این راستا با تغییر رنگ‌بندی در ۱۰ شهرستان آبی استان بوشهر ۷۰ درصد آن به زرد و نارنجی تغییر وضعیت داد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اکنون بوشهر، تنگستان، دشتستان و گناوه به رنگ نارنجی، دشتی، دیر و کنگان هم به زرد کرونایی تبدیل شده است که نشان از افزایش مبتلایان و بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر دارد.

افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در استان بوشهر

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، اکنون این استان در موج جدید کرونایی قرار دارد و شاهد افزایش تصاعدی بیماران کرونایی هستیم.

جعفر زارعی‌زاده به افزایش تصاعدی بیماران مبتلا به سویه امیکرون در استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: شمار بستری‌های کرونایی در مراکز درمانی استان بوشهر در حال افزایش است.

وی روند افزایش مثبت شدن تست‌های کرونایی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: درحالی در هفته‌های گذشته بین ۱۰ تا حداکثر ۳۰ درصد نتایج تست‌های کرونا در استان مثبت بود، این میزان اکنون به بیش از ۵۰ درصد رسیده که حکایت از  شیوع سویه امیکرون است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه اکنون ۷۱ نفر با علائم بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند خاطر نشان کرد: این شمار نسبت به هفته پیش بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.

زارعی‌زاده کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ساده‌انگاری در برابر بیماری و بی‌تفاوت نسبت به تزریق واکسن کرونا را زمینه‌ساز قرمز شدن مجدد وضعیت کرونایی و بازگشت محدودیت‌ها در استان دانست و عنوان کرد: با توجه به سرعت انتشار سویه امیکرون باید اصول بهداشتی در همه سطوح جامعه از جمله مراکز آموزشی ۱۰۰ درصد رعایت شود.

وی با بیان اینکه تزریق نوبت سوم واکسن کرونا مؤثرترین عامل برای جلوگیری از فوتی و ابتلا به امیکرون است گفت: انواع واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد و مراکز واکسیناسیون آماده پذیرش مردم برای تزریق واکسن هستند.

بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر افزایش یافت

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر نیز با اشاره به افزایش بیماران کرونایی خاطر نشان کرد: بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بیش از ۲ برابر ۲ هفته قبل شده است.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان ، روند افزایش بیماران کرونایی را نگران‌کننده دانست و بیان کرد: یکی از شاخص‌های که ملاک تصمیم‌گیری برای رنگ‌بندی و اعلام محدودیت‌های کرونایی قرار می‌گیرد نتایج درصد مثبت نمونه‌های کرونا است.

وی با بیان اینکه در ابتدای دی ماه ۵ درصد از نتایج تست‌های کرونایی مثبت بود افزود: درصد مثبت نمونه‌های کرونا‌ از ۱۱ درصد در نیمه دی ماه اکنون به ۵۰ درصد رسیده است.

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر ورود مسافران و گردشگران به استان را نگران کننده دانست و افزود: ابتلا سالمندان، دانش‌آموزان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای در حال افزایش است بنابراین باید محدودیت‌های کرونایی با تصویب ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اعمال شود.

  • منبع خبر : تسنیم