رضا جمالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس آخرین وضعیت تولید و عرضه سیمان  بر اساس مصوبه ستاد تنظیم  بازار روزانه ۶۶۰۰ تن از سه کارخانه سیمان استان بوشهر تولید و وارد بازار استان بوشهر می‌شود. معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر توضیح داد: با وجود اینکه صادرات سیمان ممنوعیت […]

رضا جمالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس آخرین وضعیت تولید و عرضه سیمان  بر اساس مصوبه ستاد تنظیم  بازار روزانه ۶۶۰۰ تن از سه کارخانه سیمان استان بوشهر تولید و وارد بازار استان بوشهر می‌شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر توضیح داد: با وجود اینکه صادرات سیمان ممنوعیت و محدودیت ندارد ولی با پیگیری استاندار بوشهر و سایر دستگاه‌ها از جمله سازمان صمت، صادرات سیمان با ممنوعیت و محدودیت مواجه است و مقرر شد تا زمانی که سیمان مورد نیاز جامعه تامین نشود این ممنوعیت ادامه داشته باشد.

وی تولید روزانه ۶۶۰۰ تن سیمان را از تکالیف ۳ کارخانه استان بوشهر دانست و بیان کرد: این کارخانه‌ها اگر این میزان وارد بازار استان بوشهر کنند می‌توانند تولید مازاد آن را به کشورهای هدف صادر کنند.

جمالی تاکید کرد: تا زمانی که تامین سیمان در استان بوشهر به آرامش نرسیده صادرات سیمان ممنوع است و باید حتما التهاب و تنش در بازار سیمان فروکش کند.

این مقام مسؤول با بیان اینکه از این هفته روزانه ۲۵۰۰ تن سیمان از کارخانه دشتستان تحویل بازار می‌شود اظهار داشت: در این راستا ۲۵۰۰ تن کارخانه سیمان دشتی و ۱۶۰۰ تن هم کارخانه ساروج کنگان به بازار عرضه می‌کنند.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه در یک پرسه زمانی با وقفه تولید سیمان مواجه شدیم سبب شد التهابی در تامین سیمان وارد شود و از سوی دیگر افزایش ساخت و ساز و پروژه‌های عمرانی هنوز در توزیع سیمان به شرایط عادی نرسیده‌ایم.

جمالی در رابطه با گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه عنوان کرد: در اینه زمینه ۷ فقره پرونده تخلف صنفی با ارزش ۱۰ میلیارد ریال برای رسیدگی در تعزیرات حکومتی تنظیم ردشده است و بیش از ۳۰ نفر از عاملان توزیع سیمان که خارج از شبکه توزیع و تخلف کرده‌اند قطع دریافت سهمیه از کارخانه‌های سیمان شده‌اند.

  • منبع خبر : فارس