در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار و یورو با اندکی کاهش قیمت همراه بود و قیمت طلا ۱۸ عیار به گرمی یک میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

هم اکنون دو عامل کلیدی در بازار طلا نقش دارند. انتشار سویه اومیکرون ویروس کرونا از افزایش قیمت طلا حمایت کرده و از طرف دیگر تغییر سیاست های آسان گیرانه فدرال رزرو به عنوان باد مخالف برای طلا عمل می‌کند.

در روز جمعه داده‌های مربوط به اشتغال غیر کشاورزی ایالات متحده منتشر شد و داده بسیار ضعیف‌تر از پیش بینی‌ها بودند. طبق این آمار در ماه گذشته ۲۱۰ هزار شغل جدید ایجاد شده بود در حالی که اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کردند که ۵۵۰ هزار شغل جدید ایجاد شود.

با این حال داده‌های مربوط به بازار کار به طور کلی مثبت بود. نرخ بیکاری کاهش یافته بود و نرخ مشارکت نیز به شکل قابل توجهی افزایش یافته بود که نشان می‌داد مسیر اشتغال زایی و بهبود روند آن در مسیر درستی قرار دارد.

با توجه به این شرایط فدرال رزرو می‌تواند برنامه کاهش خرید اوراق قرضه خود را ادامه دهد چرا که داده‌ها بیانگر شرایط بدی برای اشتغال نیستند. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار OANDA، به کیتکو نیوز گفت که داده های اشتغال با تغییر سیاست فدرال رزرو مطابقت دارد.

در روزهای پیش رو قرار است داده های مربوط به تورم ایالات متحده منتشر شود که این داده‌ها نشان خواهد داد که فدرال رزرو تا چه اندازه می‌تواند سیاست های تهاجمی خود را برای افزایش نرخ بهره به کار بگیرد.

با نگاه فنی می‌توان گفت که طلا توانسته است بالا تر از سطوح حمایتی خود باقی مانده اما نتوانسته است به بالا تر از سطح کلیدی ۱۸۰۰ دلار صعود کند. دو سطح حمایت کلیدی طلا در حال حاظر نقاط ۱۷۷۰ و ۱۷۵۰ دلار می‌باشد.

قیمت دلار در بازار امروز

قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهاردهم آذر تا ساعت ۱۹، به رقم ۲۷ هزار و ۸۷۲ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۷ هزار و ۸۷۱ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۳۱۹ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، به رقم ۳۱ هزار و ۵۴۶ تومان رسید.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۵۱ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۲ هزار و ۵۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۱ هزار و ۴۱۵ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌های اعلامی شبکه اطلاع رسانی، طلا، سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۹۴۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۳ میلیون و ۹۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، شش میلیون و ۸۶۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۶۳ هزار تومان است.

  • منبع خبر : تجارت نیوز