همزمان با سالروز نبرد مستقیم رزمندگان بوشهری با آمریکا در خلیج‌فارس محل شهادت این رزمندگان در اطراف جزیره فارسی خلیج‌فارس گلباران شد.

همزمان با سی و چهارمین سالگرد شهادت «نادر مهدوی» و همرزمانش که در نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج‌فارس به شهادت رسیدند محل شهادتشان با حضور فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، خانواده‌های شهدا و رزمندگان با بالگرد و شناور در خلیج فارس گلباران شد.

سالروز شهادت نادر مهدوی و همرزمانش در مبارزه با آمریکا که در روز نیروی دریایی سپاه نامگذاری شده برنامه‌های متنوعی در استان بوشهر اجرا می‌شود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران در مراسم گلباران محل شهادت شهیدان مبارزه مستقیم با آمریکا در خلیج فارس با بیان اینکه مهرماه هرسال یادآور حماسه‌آفرینی رزمندگان قدرتمند اسلام در مبارزه با کفر جهانی است اظهار داشت: ۱۶ مهر سال ۶۶ قایق‌های تندرو نیروی دریایی سپاه حامل رزمندگان در خلیج فارس در برابر تجاوزگری آمریکا مقتدرانه ایستادند و ابهت و هیمنه استکبار جهانی را شکستند.

سردار رمضان زیرراهی از شهادت ۷ تن از رزمندگان در این عملیات غرورآفرین خبر داد و خاطر نشان کرد: در عملیات رزمندگان نیروی دریایی سپاه برابر تجاوزگری آمریکایی‌ها ۷ تن از رزمندگان به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

وی تصریح کرد: در این رزم نابرابر غلامحسین توسلی، بیژن گرد، نصرالله شفیعی، آبسالانی، محمدی‌ها، مجید مبارکی به فرماندهی نادر مهدوی با ایثار و از خودگذشتگی بالگرد آمریکایی‌ها را هدف قرار دادند و خلیج فارس را گورستان آن متجاوزان کردند و خود نیز شهید شدند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه شکست ابرقدرت آمریکا در خلیج‌فارس را از درخشان‌ترین دوران ۸ سال دفاع مقدس نام برد و گفت: اکنون نیروی دریایی سپاه با انواع شناور‌های تندرو، راکت‌انداز، موشک‌انداز، نقطه‌زن، کروز و پهپاد‌های پیشرفته در خلیج‌فارس در اوج آمادگی قرار دارد و تمام تحرکات و تردد شناورها را شبانه‌روز رصد و پایش می‌کند.

در این مراسم به وسیله بالگرد و شناور در سی و چهارمین سالگرد شهادت نادر مهدوی و همرزمانش در مبارزه مستقیم با آمریکای جهانخوار در اطراف جزیره فارسی با حضور خانواده شهیدان گلباران شد.

  • منبع خبر : تسنیم