در طرح جدید بانک قرض الحسنه مهر ایران بدن نیاز به سپرده گذاری چند ماهه و معدل سازی تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه با کارمزد ۲ و ۴ درصدی دیافت کنید و اقساط آن را در ۳۶ ماه پرداخت کنید.

وام های قرض الحسنه از محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین وام های پرداختی بانک ها هستند. علت آن هم سود و کارمزد پایین این وام ها است.

در حالی که اکثر وام های موجود در سبد مصارف بانک ها ۱۸ درصد است ٬ دریافت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ و حتی ۲ درصد یک مزیت عالی است.

البته دریافت وام های قرض الحسنه هم مشکلات و شرایط خاص خود را دارند ٬ مثلا برای دریافت وام های قرض الحسنه نیاز هست که چند ماهی در بانک مربوطه سپرده گذاری کنیم تا میانگین لازم جهت دریافت  تسهیلات را به دست آوریم.

ولی در طرح جدید بانک قرض الحسنه مهر ایران موسوم به << طرح حمایت فرد حقیقی>> نیازی به داشتن میانگین حساب نیست.

مبلغ وام قرض الحسنه حمایت فرذ حقیقی ۶۰۰ میلیون ریال است و مدت بازپرداخت آن ۳۶ ماهه هست.

طرح تسهیلاتی  حمایتی فرد حقیقی برای آن دسته از مشتریانی طراحی گردیده است که خواستار استفاده از تسهیلات قرض الحسنه بانک مهر  در زودترین زمان ممکن می باشند. در حالت عادی، مشتریان بانک، جهت استفاده از تسهیلات قرض الحسنه بانک، ملزم به کسب میانگین با حداقل کارکرد ۳ ماهه حساب می باشند . این طرح با توجه به ایجاد صندوق اجتماعی برای هر شعبه، برای افرادی که فرصت ایجاد میانگین را ندارند، مطلوب بوده که متقاضیان با افزایش مبلغ موجودی در دسترس خود، تمام یا بخشی از مشکلاتشان، مرتفع می گردد.

در این طرح، متقاضی با تودیع معادل درصدی از مبلغ تسهیلات مورد نیاز خود به صندوق اجتماعی شعبه حسب انتخاب خود (۴۰% یا ۵۰% یا ۵۵ %) از هم افزایی همزمان بانک متناسب با مبلغ تودیعی ایشان در صندوق موصوف(۶۰% یا ۵۰% یا ۴۵ % ) برخوردار می گردد. متعاقباً متقاضی پس از سپری شدن مدت انتظار تعیین شده برای تسهیلات، پس از تکمیل پرونده خود، از تسهیلات طرح “حمایتی فرد حقیقی” تا سقف فردی ۶۰۰ میلیون ریال بهره مند می گردد.

 

شرایط  تسهیلات طرح “حمایتی فرد حقیقی”:

مشارکت فرد وام گیرنده در صندوق اجتماعی شعبه متناسب با تودیع مبلغ به میزان معادل درصدی از مبلغ تسهیلات مدنظر حسب انتخاب خود می باشد.

مدت بازپرداخت جهت دریافت تسهیلات، حداکثر ۳۶ ماه می باشد.

سقف تسهیلات فردی قابل اعطا در طرح حداکثر ۶۰۰ میلیون ریال می باشد.

نرخ کارمزد تسهیلات طرح حمایتی فرد حقیقی از محل وجوه صندوق اجتماعی شعبه۲% در سال و از محل منابع بانک۴ % در سال می باشد.

آزادسازی مبلغ تودیعی مشتری پس از انقضا و تسویه وام امکان پذیر می باشد.

قابلیت دریافت تسهیلات مجدد پس از تسویه تسهیلات دریافتی در صورت عدم برداشت مبلغ تودیعی با حمایت ۵۰% بانک و بدون طی مدت انتظار مجدد امکان پذیر است.

شرکت در طرح “حمایتی فرد حقیقی” برای کلیه افراد با رعایت سقف فردی امکان پذیر است.

متقاضیان دارنده حساب قرض الحسنه پس انداز نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران، می توانند با مراجعه به هریک از ۵۲۶ شعبه بانک در سراسر کشور و تکمیل فرم های طرح ، از مزایای این طرح بهره مند گردند.

با ذکر یک مثال  با این طرح بیشتر آشنا می شوید:

فرض کنید مشتری با مراجعه به شعبه و اطلاع از شرایط ” طرح حمایتی فرد حقیقی” خواستار استفاده از تسهیلات ۶۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت ۳۶ ماهه می باشد. به همین منظور با تأمین مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال در حساب پس انداز خود ، اقدام به تکمیل فرم های طرح یادشده می نماید و شعبه بموجب درخواست یادشده، نسبت به انتقال مبلغ ۳۰۰میلیون ریال به صندوق اجتماعی شعبه اقدام می نماید. با توجه به شروع مدت انتظار از زمان انتقال، مشتری نسبت به تکمیل پرونده تسهیلاتی خود اقدام نموده و پس از اتمام دوره انتظار، شعبه در صورت تکمیل بودن پرونده، نسبت به واریز تسهیلات به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال از محل منابع بانک با کارمزد ۴ % و ۳۰۰ میلیون ریال از محل وجوه صندوق اجتماعی شعبه با کارمزد ۲ % در حساب پس انداز ایشان با بازپرداخت ۳۶ ماهه اقدام خواهد نمود.