دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ دوشنبه 1 شهریور ماه، 832 نفر است.

دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۶  بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۷۷  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۶۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۳۲ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز ۲۳ مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا ۱۱ آقا با ۸۵، ۸۳، ۶۴، ۶۳، ۵۶، ۵۶، ۴۹، ۴۸، ۳۰، ۳۰ و ۲۷ سال سن با سابقه بیماری زمینه ای،مغزی، قلبی، کلیوی، فشارخون و دیابت و ۶ آقا با ۶۲، ۵۷، ۵۲، ۵۲، ۵۰ و ۳۹  سال سن بدون سابقه بیماری و ۲ خانم با ۶۷  و ۶۴ سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای قلبی، کلیوی و دیابت و ۴ خانم با ۸۵، ۷۹، ۶۸ و ۴۳ سال بدون سابقه بیماری در استان بوشهر به ثبت رسید.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: متاسفانه ۱۰ نفر از فوتی های امروز بدون بیماری زمینه ای هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۱۱۷ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد  ۱۰۷ نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.

وی افزود: تا کنون ۱۷۳۱ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۷۸۳۹۰  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.