عبدالکریم گراوند روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: امید آفرینی، بیان و یادآوری کارها، خدمات دولت و نظام از جمله ابزاری است که می تواند مردم را به پای صندوق‌های رای بکشاند. وی تاکید کرد: دراین شرایط حساس نمی‌شود هم اقدام به سیاه نمایی خدمات دولت و نظام و هم مردم […]

عبدالکریم گراوند روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: امید آفرینی، بیان و یادآوری کارها، خدمات دولت و نظام از جمله ابزاری است که می تواند مردم را به پای صندوق‌های رای بکشاند.

وی تاکید کرد: دراین شرایط حساس نمی‌شود هم اقدام به سیاه نمایی خدمات دولت و نظام و هم مردم را به پای صندوق‌های رای دعوت کرد.

گراوند ادامه داد: حضور و مشارکت حداکثری زمانی رخ می‌دهد که بگوییم کشور، نظام و انقلاب این افتخار را دارد که جنگ را با دست خالی پشت سر گذاشت و در عرصه جنگ اقتصادی با افتخار و تکیه بر توان داخلی و اعتماد به فرزندان و نخبگان این سرزمین با وجود تحریم، بیماری کرونا و همه کارشکنی‌هایی که وجود داشته اجازه نداد که دشمن به هدف‌های خود برسد.

وی اظهار کرد: انتخابات‌ها نباید ما را به سمتی ببرد که انصاف و عدالت را زیر پا بگذاریم و زحمت‌های نیروی انسانی، کارشناسان، مدیران بخش تولید و بخش‌های مختلف اقتصادی که خالق این افتخارها بودند را نادیده گرفت بلکه باید با بیان این تلاش‌ها مردم را امیدوارتر از گذشته به پای صندوق‌های رای دعوت کرد.

وی با بیان اینکه دولت منتخب مورد احترام همگان است گفت: همه باید برای موفقیت دولت سیزدهم تلاش کنند زیرا اگر دولتی موفق نشود آسیب آن به همه آحاد جامعه می‌رسد.

استاندار بوشهر تاکید کرد: مراقب باشیم این چند روز انتخابات صحبت‌ها و اظهارنظرهایی که می‌کنیم به اصل و ریشه انقلاب آسیب وارد نکند زیرا می‌بینیم برخی‌ها روی شاخه نشسته و بن می‌برند.

وی با بیان اینکه انتخابات میدان رقابت و جابه جا شدن قدرت با رای مردم افتخار نظام و انقلاب است ادامه داد: گفتمانی معقول، منطقی و پذیرفتنی است و می‌تواند در ارتباط با تقویت بنیان‌های این کشور کارساز باشد که امید ایجاد کند و افراد به جای سیاه نمایی برنامه خود را با قوت اعلام کنند.

استاندار بوشهر گفت: جمهوریت به معنی رای مردم و محتوای آن هم دین و اعتقادات مردم و سرلوحه آن نیز قرآن است وقتی قرار است در جامعه دینی ساختار با رای تعیین شود باید به اصول توجه و اخلاق ،انصاف و عدالت فراموش نشود.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ثمره خون و خون دل خوردن‌های زیادی است که به معنی تعیین ساختار به وسیله مردم است یادآور شد: امروز همزمان با انتخاب بالاترین مقام اجرایی کشور در دورترین روستاها مردم نمایندگان خود را برای عمران روستاها انتخاب می‌کنند.

گراوند با اشاره به اینکه در سال ۹۰ قطعی برق در استان بوشهر یکهزار و ۲۳ دقیقه بود و امروز با تقویت زیرساخت‌ها این میزان به ۲۲۶ دقیقه رسیده‌است گفت: هرچند هنوز مشکلاتی وجود دارد اما امروز تلاش شده بهترین کارها در زمینه تامین آب و برق مردم استان بوشهر انجام شود.

وی با اشاره به برخی ایرادها در نظام انتخاباتی کشور که نیاز به بازنگری دارد گفت: تا روزی که قرار است فردا تبلیغات آغاز شود معلوم نیست نامزداها چه کسانی هستند این درحالی است که در برخی کشورها از یکسال قبل مشخص است که چه کسانی قرار است با هم رقابت کنند.

گراوند ادامه داد: باید احزاب در کشور معنا پیدا کنند چرا که لازمه جمهوریت بی شک داشتن حزب‌های قدرتمند است تا با داشتن برنامه و معرفی چهره مورد نظر آنها جامعه گزینش کند.

وی در باره مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: خدا هدایت کند کسانی را که پایه‌گذاری خوبی در حوزه مناظره‌ها نکردند و رفتند و مناظره‌ها را به سمتی بردند که امروز به ابزاری برای تخریب و بداخلاقی در کشور تبدیل شده‌است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در زمان انتخابات همه چیز فراموش می‌شود و تنها چیزی که در ذهن‌ها باقی می‌ماند سیاه نمایی است که این بزرگترین جفا در حق کشور، نظام و انقلاب است.

گراوند تاکید کرد: بالاخره دولت‌های مختلفی با تفکرات مختلفی آمده و رفته‌اند و هر کسی خدمتی کرده هرچند ممکن است نقاط قوت و ضعفی هم وجود داشته باشد ولی سیاه و سفید دیدن عملکردها در شان یک جامعه دینی که معتقد است فردا باید در پیشگاه خدا پاسخگو باشد، نیست.

استاندار بوشهر با اشاره به اقدامات دولت گفت: اگر عملکرد دولت اول تدبیر و امید مناسب نبود تکرار نمی‌شد و تکرار دولت به دلیل عملکرد و موفقیت‌های بزرگی بود که در عرصه‌های مختلف خلق کرد.

گراوند ادامه داد: اما دولت دوازدهم با روی کار آمدن فردی در هیات حاکمه آمریکا که به خیلی از معاهده‌های بین المللی پشت پا زد، روبرو شد و با جمع کردن همه افراطیون خود اعلام کردند که ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن نخواهد گرفت اما با وجود هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، حضور مردم و تلاش صادقانه و گمنامانه دستگاه‌های مختلف از این شرایط گذر کردیم و امروز اگر دشمن پذیرفته که تحریم‌ها بر ملت ایران تاثیر ندارد به خاطر مقاومت‌ها و جان فشانی‌هایی بوده که این مردم داشتند.

گراوند گفت: اگر یک روز مردم در جبهه‌های جنگ با ایثار جان خود اجازه ندادند یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد امروز در جنگ اقتصادی با تحمل سختی‌ها استکبار جهانی متوجه شده که با فشار حداکثری علیه این ملت راه به جایی نمی‌برد.

وی اظهار کرد: تا پیش از دولت یازدهم همواره در زمستان نگران تامین گاز بودیم اما با ۲.۵ برابر شدن تولید گاز در پارس جنوبی امروز این دغدغه مهم از بین رفته است.

گراوند گفت: این افتخار دولت است که در شرایط سخت اقتصادی و تحریم در حوزه بنزین تولید کشور از ۶۷ میلیون لیتر در سال ۹۲، به ۱۰۷میلیون لیتر رسیده و این دغدغه وجود ندارد که ممکن است مردم در محورهای ارتباطی به دلیل نبود بنزین گرفتار شوند.

استاندار بوشهر ضمن تقدیر از ستادهای انتخاباتی که تاکنون در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی به خوبی اقدام کرده‌اند گفت: با توجه به شیوع موج پنجم کرونا در برخی از استان‌های جنوبی نباید اجازه داد برخی تجمع‌های انتخاباتی که پیام آور مرگ هستند، برگزار شود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.