رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به جهش‌های جدید ویروس کرونا و همسایگی شهرستان‌های جنوبی این استان با هرمزگان، خطر خیز جدید ویروس کرونا این مناطق را تهدید می‌کند.

دکتر سعید کشمیری روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان ابتلا و بستری در بیمارستان‌های شهرستان‌های جنوبی بوبژه کنگان افزایش یافته و این نگران کننده‌است.

وی اضافه کرد: با توجه به تبلیغات انتخاباتی انتظار می‌رود مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از حضور در تجمع‌های انتخاباتی بپرهیزند چون هرگونه تجمع در این شرایط خطرناک به شمار می‌رود.

کشمیری اظهار کرد: هر شهرستانی امکانات و تجهیزات متناسب با جمعیت همان شهرستان را دارد پس اجازه ندهیم با شیوع دوباره ویروس کرونا و پرشدن ظرفیت مراکز درمانی با مشکلاتی روبرو شویم.

وی تاکیدکرد: احتمال شیوع سوش هندی ویروس کرونا در جنوب استان بوشهر وجود دارد و باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام شود.

کشمیری ادامه داد: در زمان حاضر ۳۱۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این شمار ۳۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و از این تعداد ۲۴ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

وی یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۴۶ هزار و ۸۴۲ نفر در استان بوشهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این شمار ۲۱هزار و ۳۸۶ نفر در بیمارستان‌های این استان بستری شده‌اند.

کشمیری اضافه کرد: همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون یکهزار و ۲۰۳ نفر بعلت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

براساس آخرین اعلام سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان‌های جم، عسلویه و دیلم در وضعیت زرد (خطر متوسط) و شهرستان‌های دیر، دشتی، تنگستان، بوشهر، دشتستان و گناوه نیز در وضعیت نارنجی (پرخطر) کرونا قرار دارند.