مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: پنج طرح برقرسانی با هدف گذر موفق از اوج بار سال ۱۴۰۰ در این استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

غلامرضا حشمتی روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: طرح‌های بهره‌برداری شده شامل فیدر بندی ایستگاه هلیله در منطقه بوشهر۲، طرح ۱۱به ۲۰ ایستگاه بهمنی، فیدر کمکی تعدیل بار ابراهیم در برازجان، فیدر کمکی کرانه در تنگستان و چغادک و تبدیل سیم لخت به هادی روکش‌دار هستند.

وی بیان کرد: امید است بهره برداری از این طرح‌ها در عبور موفق از اوج بار تابستان موثر باشند.

حشمتی ادامه داد: برای تابستان فرارو علاوه بر اقدام‌های انجام گرفته، بر روی اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف تمرکز شده است که تحقق این مهم در گرو همراهی و همکاری بیش از پیش مشترکان بخش صنعتی، کشاورزی و خانگی است.

وی گفت: شرکت توزیع نیروی برق با تمام ظرفیت پای کار آمده و با شست و شوی مداوم تاسیسات و عملیات پیشگیرانه سعی بر این است تا مشترکان بتوانند تابستان را با کمترین قطعی ممکن پشت سر بگذارند.

حشمتی عنوان کرد: شناسایی و کشف ماینرهای غیرمجاز، انشعاب‌های برق غیرمجاز و همچنین شناسایی مشترکان پرمصرف بخش دیگری از فعالیت‌های این حوزه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: در راستای بهره‌مندی از مزایای طرح برق امید انتظار است مشترکان با کاهش مصرف خود علاوه بر کمک به مدیریت مصرف برق استان، شرایط را برای کاهش هزینه و حتی رایگان شدن هزینه برق مصرفی خود فراهم کنند.