استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه براساس مصوبه هیات دولت شناورهای فلزی باید جایگزین شناورهای سنتی باری و سفاری چوبی و فایبرگلاس شوند، در این سهمیه سوخت یارانه‌ای این شناورها در این استان که نسبت به اجرای این مصوبه اقدام نکرده‌اند، حذف می‌شود.

روابط عمومی استانداری بوشهر به نقل از عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه قاچاق سوخت و کالا استان بوشهر بیان کرد: دولت برای اجرای مصوبه جایگزینی شناورهای سنتی با شناورهای فلزی استاندارد، مشوق‌ها و تسهیلات ویژه‌ای پیش بینی کرده‌است.

وی بیان کرد: با عملیاتی شدن این مصوبه شناورهای استاندارد فلزی در بنادر استان بوشهر جایگزین شناورهای سنتی چوبی و فایبرگلاس خواهند شد.

وی یادآور شد: یکی از مسائلی که باید به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد، توجه به حقوق ساحل‌نشینان و مرزداران استان بوشهر است.

گراوند با اشاره به اینکه بخش زیادی از مردم استان بوشهر از طریق دریا امرار معاش می‌کنند افزود: استان بوشهر بیشترین مرز دریایی را با خلیج فارس دارد و مردم این استان دارای تاریخی دراز در عرصه مبادلات دریایی هستند.

استاندار بوشهر با اشاره به جایگاه این استان در حوزه تجارت دریایی از طریق خلیج‌فارس گفت: استان بوشهر با قابلیت‌های مهم تجاری، در دوره‌های مختلف به عنوان دروازه تجاری ایران به شمار می‌رود.

وی از ایجاد شرایط لازم برای پهلوگیری، تخلیه و بارگیری شناورهای ۳۰ هزار تنی در بندر بوشهر خبر داد و افزود: کشتی حامل کالای اساسی به ظرفیت ۳۱ هزار تن در بندر بوشهر در حال تخلیه محموله برنج است.