دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر از تایید بیش از ۹۶ درصد داوطلبان شوراهای روستایی و تیره‌های عشایری استان بوشهر در هیئت‌های نظارت بخش‌های استان خبر داد و گفت: داوطلبان رد صلاحیت شده می‌توانند به هیات نظارت شهرستان مربوطه شکایت کنند.

به گزارش صدای دشتی از روابط عمومی استانداری بوشهر، دکتر خسرو دهقانی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: با پایان یافتن بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی استان و تیره‌های عشایری در هیئت‌های نظارت بخش‌های استان بوشهر در مجموع در ۲۶ بخش استان، دوهزار و ۷۷۸ داوطلب ( معادل بیش از ۹۶ درصد)  تایید و صلاحیت۱۰۳ داوطلب نیز رد شد.

دبیر ستاد انتخابات استان اضافه کرد: بیشترین رد صلاحیت‌ها در شهرستان دیلم رقم خورده است و با رد صلاحیت  ۳۳ داوطلب در دو بخش این شهرستان تا این مرحله، سه روستا در حال حاضر از حد نصاب حد اقل داوطلب برای برگزاری انتخابات خارج شده است.

دکتر دهقانی با اشاره به زمان و نحوه اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده شوراهای روستایی و تیره‌های عشایری در هیات‌های نظارت بخش‌ها نیز گفت: داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات‌های اجرایی و نظارت بخش از روز دوشنبه ۳ خرداد به مدت ۴ روز تا ۶ خرداد می‌توانند به هیات نظارت شهرستان مربوطه اعتراض کنند.

وی در خصوص شعبه‌های اخذ رای نیز یادآور شد: تعداد ۸۴۵ شعبه اخذ رای در استان بوشهر توسط هیات‌های اجرایی تعیین شده است که در مجموع یک‌هزار و ۷۸۴ صندوق برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شعبه‌ها مستقر خواهد بود که نسبت به دوره قبل ۷۸ صندوق اضافه شده است.

دهقانی در همین خصوص اضافه کرد: از مجموع ۸۴۵ شعبه، تعداد ۴۳۵ شعبه ثابت شهری هستند که نسبت به دوره قبل ۵۸ شعبه به تعداد شعبه‌های ثابت شهری معادل ۱۵ درصد اضافه شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان در خصوص نحوه برگزاری انتخابات الکترونیک نیز ابراز داشت: انتخابات شورای شهر بوشهر  به همراه ۲۴ مرکز استان و کلان شهر به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود که برای این منظور  ۹۳ شعبه اخذ رای در شهر بوشهر  پیش بینی شده است.

وی افزود: تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک از جمله صندوق‌های الکترونیک پیش‌بینی شده است و تمامی فرایندهای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر بوشهر از جمله اخذ رای و شمارش آرا به صورت تمام مکانیزه خواهد بود.

دهقانی در خصوص برگزاری انتخابات در سایر شعبه‌های شورای اسلامی و ریاست جمهوری نیز گفت: سایر شعبه‌های انتخابات نیز علاوه بر شعبه‌های شورای شهر بوشهر به دستگاه احراز هویت مجهز خواهند بود؛ ولی صدور تعرفه و شمارش تعرفه‌ها به صورت دستی صورت خواهد گرفت.