استاندار بوشهر گفت: باوجود همه مسائل ومشکلات اقتصادی درکشور اما تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر باعث شده تا این استان در حوزه سرانه اشتغال صنعتی جزو سه استان برتر کشور قرار گیرد.

عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در جمع تولیدکنندگان و مدیران شهرک صنعتی دشتی افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در زمینه ایجاد واحدهای تولید در صنایع پایین دستی نفت و گاز است و با تسهیل‌گری در زمینه سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی نفت وگاز می‌تواند سهم بسیار بیشتری در اشتغال و تولید و صادرات داشته باشد.

وی افزود: استان بوشهر ظرفیت آنرا دارد که بتواند زمینه را برای صادرات آسان برای تولید کنندگان و سرمایه‌گذاران در بخش صنعت این استان و استان‌های همجوار فراهم کند.

گراوند، به مصوبه اخیر در ارتباط با اعلام منطقه آزاد بوشهر اشاره کرد و افزود: امروز همه مسئولان و ارکان نظام و دولت پذیرفته‌اند که مناطق آزاد قبلی نتوانسته‌اند پاسخ مثبتی به سرمایه‌گذاران بدهند، بسیاری هم نگران این هستند که منطقه آزاد بوشهر هم مانند سایر این مناطق به محلی برای بارانداز کالای وارداتی خارجی تبدیل شود.

وی تاکید کرد: به شدت با تجاری شدن منطقه آزاد بوشهر مخالف هستیم و اجازه نمی‌دهیم این منطقه تبدیل به پاساژ و بارانداز کالای وارداتی دیگران شود، مهمترین برنامه منطقه آزاد بوشهر این است که به محل تولید، سرمایه‌گذاری و صادرات آسان برای تولید کالای داخلی تبدیل شود.

گراوند ادامه داد: منطقه آزاد بوشهر ظرفیت بزرگی برای سرمایه‌گذارانی است که علاقمند هستند در بوشهر و درصنایع پایین دستی نفت وگاز سرمایه‌گذاری و با استفاده از نزدیکی به ساحل و بنادر مهم این استان کالای تولیدی را صادر کنند.

استاندر بوشهر اضافه کرد: یکی از بحث‌های جدی ایجاد جزیره نوآوران ایرانیان و شرکت‌های دانش بنیان در منطقه آزاد بوشهر است که با جدیت پیگیری خواهد شد تا  این منطقه به کانون تولید و صادرات تبدیل شود.

وی افزود:دربحث بازار کالای خارجی بنادر گناوه، دیلم و دلوار فعال هستند و دیگر ضرورتی ندارد که منطقه آزاد بوشهر هم به بارانداز کالای خارجی آن هم بدون پرداخت تعرفه واردات تبدیل کنیم.

استاندار بوشهر به نام‌گذاری امسال به “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: امروز مهمترین وظیفه همه مسئولان و مدیران رفع موانع تولید و ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری است.

وی تاکید کرد: بزرگترین مشکل برای تولید در کشور موانعی است که ما مسئولان برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنیم، بزرگترین هنر این است که اگر فقط همان کلمه مانع زدایی این شعار عمل شود، بزرگترین گرفتاری سرمایه‌گذاران برطرف می‌شود.

گراوند  اضافه کرد: امروز بزرگترین گرفتاری کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در کشور موانعی است در نظام اداری برای آنها ایجاد می‌شود، کارشناسان باید به دنبال راهکارهای برطرف کردن موانع سرمایه‌گذاری و کارآفرینی باشند زیرا

هیچ کاری بدون راحل و راهکار نیست.

وی از همه مدیران خواست هر جا احساس می‌کنند کارشناسان می خواهند مانع ایجاد تولید، سرمایه‌گذاری و کار آفرینی شوند با مدیرت خوب مانع زدایی کنند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: همه ما مسئولان از استاندار تا فرماندار و مدیران دیگر وظیفه داریم شرایط را برای سرمایه‌گذار مهیا وآماده کنیم باید به سرمایه‌گذاری که با عشق می‌آید کار کند کمک و تا می‌توانیم مانع زدایی کنیم.

گراوند  بیان کرد: امروز در تمام دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که اگر خواهان پیشرفت و توسعه هستند باید موانع را برطرف کنند.

وی به انتخابات بسیار مهم وسرنوشت ساز ۲۸ خرداد ماه اشاره کرد و افزود: انتخابات پیش روی برای آبروی نظام، امنیت و اقتدار ایران اسلامی بسیار مهم است و با همه مسائل ومشکلاتی که در زمینه گرانی وتورم وجود دارد همه  باید نسبت به سرنوشت خود بی تفاوت نباشیم.

استاندار بوشهر تاکید کرد: هرچه انتخابات پرشورتر باشد باعث استحکام پایه نظام می‌شود و امیدواریم انتخاباتی خوب، درتراز و شان نظام و مردم عزیز داشته باشیم.

وی افزود: حضور و مشارکت حداکثری مردم باعث ناامیدی کسانی که چشم دوخته‌اند، صندوق‌های رای خلوت شود.