مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره تعیین این استان به عنوان پایتخت مهارت آموزی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی اتمی و خورشیدی گفت: در این راستا مرکز آموزشی آن تجهیز و راه‌اندازی می‌شود.

عبدالمجید دراهکی شامگاه شنبه در نشست شورای مهارت‌آموزی استان بوشهر با بیان اینکه مهارت‌آموزی در شرایط کرونایی از طریق فضاهای مجازی ادامه یافت اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های مهم صنعتی استان بوشهر صنایع نفت و گاز است که بر اساس آن طرح‌های مهارت‌آموزی تدوین و عملیاتی شده است.

وی، از تصویب استان بوشهر به‌عنوان پایتخت مهارت‌آموزی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی اتمی و خورشیدی خبر داد و بیان کرد: این طرح در شورای گسترش مهارت‌آموزی تصویب شد و بر این اساس از امکانات و تجهیزات این مرکز امسال رونمایی می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: در شورای مهارت‌آموزی مرکز ملی مهارت‌آموزی گاز در عسلویه راه‌اندازی شد.

دراهکی با بیان اینکه اکنون در حال تجهیز این مرکز هستیم گفت: امسال در هفته دولت مرکز ملی مهارت‌آموزی گاز در عسلویه افتتاح می‌شود.

وی، با اشاره به ظرفیت بندری و صنایع دریایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: نخستین مرکز مهارت‌آموزی تخصصی صنایع دریایی و بندری کشور در شهرستان دیر پایه‌گذاری شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به ایجاد مرکز هتل‌داری و بوم‌گردی جنوب کشور در استان بوشهر افزود: مجوز این مرکز صادر شده و تا ۵ ماه آینده قابل افتتاح است.

دراهکی از افتتاح مرکز تربیت مربی نفت و گاز در هفته دولت خبر داد و بیان کرد: این مرکز نقش مهمی در مهارت‌آموزی و اشتغال جوانان استان بوشهر در ظرفیت‌های یاد شده دارد.

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان بوشهر برگزار شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر هم با اشاره به سهام‌داران عدالت در استان، تعداد سهام‌داران روش غیرمستقیم استان بوشهر را ۳۷۳ هزار نفر دانست و اظهار داشت: در استان بوشهر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، بیش از ۶۱۰ هزار نفر سهامدار سهام عدالت هستند که ۳۷۳ هزار نفر این افراد روش غیر مستقیم انتخاب کرده‌اند.

رسول زارعی با بیان اینکه آزادسازی سهام عدالت با دستور مقام معظم رهبری، عملیاتی و قرار بر این شد که مالکیت سهام عدالت بر عهده مردم باشد افزود: سهامداران عدالت در مرحله نخست آزادسازی سهام ۲ روش مستقیم و غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند که در روش مستقیم مدیریت سهام برعهده خود سهامداران قرار گرفته و می‌توانند بدون واسطه مدیریت نگهداری، خرید و فروش سهام خود را برعهده داشته باشند.

وی، با بیان اینکه در روش غیرمستقیم، مدیریت سهام به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان‌ تفویض شد تصریح کرد: کسانیکه این روش را انتخاب کرده‌اند سهامدار این شرکت شده و مدیریت سهام خود را به اعضای هیئت مدیره سپرده‌اند.

زارعی افزود: شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت به نیابت از سهامداران روش غیر مستقیم برای مدیریت سهام خود مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده برای انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان بوشهر برگزار کرده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با بیان اینکه مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان بوشهر امروز برگزار شده است گفت: این انتخابات به‌صورت الکترونیکی و با حضور سهامداران روش غیرمستقیم سهام عدالت استان برگزار شده است.

وی ، مجمع عمومی عادی انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان بوشهر را بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی استان دانست و بیان کرد: در صورتی‌که میزان شرکت سهامداران در مجمع شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان که دارای روش غیر مستقیم هستند به بیش از ۵۰ درصد از سهامداران سهام عدالت استان نرسد، مجمع به نوبت دوم کشیده می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر، سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان بوشهر را بیش از ۴۸۰۰ میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: با این میزان سرمایه، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و سود برای اعضای خود، نقش مهم در توسعه اقتصادی استان، تولید و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی دارد.