معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام شهرداری‌های کشور تامین و تزریق می‌شود.

مهدی جمالی‌نژاد روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات شهرداری‌های شهرستان بروجن تاکید کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای اجرا، تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های کم‌هزینه و زودباده محرک در توسعه و جهش شهرهای کشور تسهیلات مورد نیاز را تامین و پرداخت می‌کند.
وی با اشاره به مشکل کمبود قیر در بسیاری از شهرداری‌های کشور افزود: به‌زودی در نشستی مشترک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سهمیه قیر شهرداری‌ها بازنگری و برای رفع آن چاره‌اندیشی می‌شود.
جمالی‌نژاد تصریح کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به‌منظور رفع مشکلات شهرداری‌های ایران در حوزه‌های مرتبط با حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری، پسماند و آبیاری فضای سبز اقدام لازم را برنامه‌ریزی و اجرایی خواهد کرد.
وی یادآور شد: هم‌اکنون کمک‌هایی در قالب تبصره ۲ ماده ۳۹، ردیف ماده ۵۸ برای شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت، ارایه تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه طرح‌های درآمدزا و مشارکتی و اختصاص ماشین‌آلات از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرداری‌های مناطق مختلف ایران انجام می‌شود.
وی گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یک‌سوم هزینه‌های خرید ماشین‌آلات شهرداری‌ها در استان‌های کمتربرخوردار مانند چهارمحال و بختیاری را پرداخت می‌کند.
جمالی‌نژاد تاکید کرد: این سازمان در سال‌جاری ۱۰ هزار میلیارد ریال به‌منظور اجرای طرح‌های بازیافت در کشور به بخشداری‌ها و شهرداری‌ها کمک خواهد کرد.
وی با اشاره به مشکلات آب در کشور افزود: درخواست می‌شود تا مجلس شورای اسلامی قانونی برای الزام و تشویق شهرداری‌ها به استفاده از پساب برای توسعه فضای سبز شهری تصویب کند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصریح کرد: هم‌اکنون آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها در حال تدوین است و به‌زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.
وی یادآور شد: احداث ساختمان‌ها آتش‌نشانی در اولویت برنامه‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرار دارد و اعتبار مورد نیاز برای این طرح‌ها براساس میزان پیشرف فیزیکی اختصاص می‌یابد.
جمالی‌نژاد اظهار داشت: شهرداران و فعالان مدیریت شهری، خلاقیت در درآمدزایی، جذب سرمایه‌گذاران و بهره‌مندی از توان بخش خصوصی را در برنامه‌های خود قرار دهند.