استاندار بوشهر گفت: ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای خط آبرسانی سیراف - جم از محل ماده ۲۸ و ظرفیت منابع اعتباری بخش بحران تخصیص یافته و ابلاغ شده‌است.

عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اظهار کرد: امسال با نام‌گذاری تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها از سوی مقام معظم رهبری فرصتی طلایی برای کاهش مشکلات فعالان اقتصادی، توسعه اشتغال‌زایی و رونق تولید است.

وی بر تلاش برای عملیاتی شدن این شعار تاکید کرد و افزود: در این ارتباط اصلاح موانع در حوزه قوانین توسط مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه‌ها و مقررات‌زدایی از سوی و دولت بخش‌های مختلف وزارتخانه‌ها ضروری است.

گراوند اضافه کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای برطرف کردن موانع در حوزه اقتصادی، تولیدی، اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری مشارکت داشته باشند تا از این فرصت زمینه رونق تولید و اقتصاد در جامعه فراهم شود.

استاندار بوشهر ادامه داد: تشکیل کارگروه تخصصی برای حل مشکلات فعالان اقتصادی در عرصه صادرات از بنادر استان بوشهر ضروری است.

وی گفت: برای رونق صادرات از بندر دیر به بنادر کشور قطر، راه‌اندازی ایکس‌ری کانتینری در این بندر الزامی است.

گراوند افزود: همچنین در راستای حل مشکلات بخش کشاورزی بویژه نخیلات استان بوشهر، تخصیص منابع اعتباری لازم مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار بوشهر اظهار کرد: همدلی و همگرایی برای حل مشکلات و موانع تولید بسیار مهم است و با تقویت همدلی و همگرایی در حوزه کسب‌ و کار طرح‌های مهم و قابل توجهی اجرا می‌شود.