رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در مرحله دوم واکسیناسیون کرونا که شامل افراد ۸۰ ساله به بالا می‌شود، ۱۲ هزار نفر در این استان شناسایی شده‌اند.

سعید کشمیری افزود: از روز گذشته واکسیناسیون این افراد آغاز شده و براساس برنامه زمان‌بندی از طرف مراکز خدمات جامع سلامت با افراد در این گروه سنی، برای انجام واکسیناسیون تماس گرفته می‌شود.

وی بیان کرد: پس از اتمام واکسیناسیون در افراد ۸۰ سال و بالاتر به‌تدریج به سایر گروه‌های سنی نیز واکسن تزریق خواهد شد.

کشمیری ادامه داد: با توجه به اینکه برای تماس با هم استانی‌ها نیاز به ثبت مشخصات افراد در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) است باید آن دسته از افرادی که تاکنون در مراکز خدمات جامع سلامت ثبت‌نام نکرده و پرونده الکترونیکی ندارند با نزدیک‌ترین مرکز محل سکونت خود تماس گرفته و به‌صورت تلفنی اقدام به ثبت‌نام کنند.

وی یادآور شد: ثبت‌نام در سیب به معنای ثبت‌نام برای واکسیناسیون نیست بلکه برای انجام واکسیناسیون براساس اولویت‌بندی از مراکز خدمات جامع سلامت با افراد تماس گرفته خواهد شد که فرآیند ثبت‌نام رایگان و به‌صورت غیرحضوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در روستاها نیز ثبت‌نام توسط خانه‌های بهداشت و به‌صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

کشمیری اظهار داشت: از هم استانی‌ها  درخواست می‌شود از مراجعه حضوری به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت به طور جد خودداری کرده و برای ثبت‌نام به‌صورت تلفنی اقدام کنند.

وی یادآور شد: هم استانی‌ها از طریق مراجعه به سایت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به آدرس https://health.bpums.ac.ir/Fa/Announce-۴۶۷۱.htm می‌توانند از آدرس و تلفن تماس مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت خود مطلع شوند.

از ۱۰ شهرستان استان بوشهر اکنون سه شهرستان دشتستان، گناوه و دیلم در وضعیت قرمز کرونایی و مابقی در وضعیت نارنجی قرار دارند.