رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: متاسفانه تنها در دو هفته ابتدایی سال جاری ۱۰۰ نفر مورد مثبت بیماری کرونا در شهرستان شناسایی‌شده که در مقایسه با ماه‌های گذشته رشد بالایی داشته است.

مهندس عادل مقدس در ستاد کرونای شهرستان بیان داشت: متاسفانه بیماری کرونا در ایام نوروز در شهرستان تنگستان جهش زیادی داشته و موجب شده تا رنگ شهرستان از زرد به نارنجی تغییر کند.
وی ادامه داد: با تغییر رنگ شهرستان باید با اعمال محدودیت‌های جدید تلاش شده تا بیماری در کمترین زمان ممکن کنترل شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: مراکز تجمعی و سربسته از جمله مراکزی هستند که احتمال انتقال بیماری کرونا در آن‌ها بسیار زیاد بوده لذا توصیه می‌شود تا بازگشت وضع موجود به شرایط مطلوب مردم از رفت‌وآمد در این مکان‌ها خودداری کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان برگزاری مراسم عروسی و ختم با تعداد زیاد شرکت‌کنندگان را ازجمله عوامل شرایط ایجادشده در شهرستان ذکر کرده و افزود: با تصمیم ستاد کرونا شهرستان تنگستان تمامی مراسمات عروسی در شهرستان در تالار‌ها و باغ ویلاها ممنوع خواهد بود.
مهندس مقدس تصریح کرد: در صورت وقوع  فوت، هرگونه اعلامیه و فراخوان با ذکر تاریخ و زمان ممنوع و با راهکارهای اندیشیده شده از برگزاری مراسم تشییع و تدفین با تعداد زیاد شرکت‌کنندگان جلوگیری خواهد شد.