مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از ادامه روند صعودی تعداد مبتلایان کرونا خبر داد و گفت نمونه‌های مثبت کرونا در سطح این شهرستان به ۷۷ درصد رسیده است.

به گزارش صدای دشتی به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی رهام یوسف‌نژاد گفت: ۷۷درصد از نمونه‌های گرفته شده در مرکز منتخب کرونا و بیمارستان زینبیّه(س)  مثبت بوده‌اند.
وی با اشاره به سرعت بالای انتشار ویروس جهش یافته کرونا افزود: افراد در تمام رده‌های سنی در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند و هرگونه سهل انگاری در عدم پایبندی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی میتواند موجب شکل‌گیری زنجیره‌های جدید انتقال این بیماری گردد.
وی با بیان اینکه در موج جدید شیوع کرونا، سرعت افزایش تعداد مبتلایان و بستری ها بسیار حیرت‌آور است افزود:  متاسفانه در موارد ابتلای جدید رد پای نوع جهش یافته انگلیسی بسیار پر رنگ است.
وی هشدار داد با توجه به قدرت بالای سرایت و بیماریزایی نوع جهش‌یافته و سیر بالینی شدیدتر بیماری ، نگرانی در خصوص شرایط آتی بسیار بیشتر از گذشته است.
وی دورهمی‌ها و مجالس مهمانی را یکی از مهمترین خاستگاه‌های تشکیل زنجیره انتقال کروناویروس دانست و گفت: همراهی مردم با مدافعان سلامت در امر مبارزه با کرونا بسیار مهم و اساسی است و پایبندی تمام افراد جامعه به رعایت نکات پیشگیرانه‌ی کرونا ضامن موفقیت در مقابله با این بیماری است.