اواخر سال ۱۴۰۱ بود که واگذاری اماکن ورزشی استان بوشهر به مرحله اجرا در آمد و شهرستان دشتی هم بعنوان یکی از شهرستانهای دارای اماکن برای بخش خصوصی در این حوزه بود. پس از فعل و انفعالات و اتفاقاتی که رخ داد این مزایده‌ها لغو شد اما اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتی بدون مزایده […]

اواخر سال ۱۴۰۱ بود که واگذاری اماکن ورزشی استان بوشهر به مرحله اجرا در آمد و شهرستان دشتی هم بعنوان یکی از شهرستانهای دارای اماکن برای بخش خصوصی در این حوزه بود.

پس از فعل و انفعالات و اتفاقاتی که رخ داد این مزایده‌ها لغو شد اما اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتی بدون مزایده و باعنوان عدم درخواست رسمی بخش خصوصی تعدادی از چمن و سالن‌های ورزشی شهر خورموج را به افرادی واگذار کرد که مورد اعتراض قرار گرفت و در پی آن اداره کل ورزش و جوانان هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداد.

حالا بعد از یکسال از واگذاری بی سروصدا و دلبخواهی این مجموعه‌ها باز هم خبرها حاکی از تمدید این اماکن ورزشی بدون برگزاری مزایده است در حالیکه همچنان افراد زیادی خواهان شرکت در مزایده بوده‌اند و حتی در مواردی پیگیر این موضوع نیز بوده‌اند اما اداره ورزش شهرستان دشتی همچنان مُصر به تمدید و عدم برگزاری مزایده می‌باشد.

➖ همه این موارد در شرایطی است که معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر در مهرماه ۱۴۰۲ از واگذاری مکان های ورزشی بوشهر به بخش خصوصی در مزایده عمومی خبر داده بود و با اشاره به این موضوع عنوان کرده بود: در راستای کاهش تصدی گری دولت و فعال سازی بخش خصوصی، ۱۸۴ مکان متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر از طریق مزایده عمومی به مدت یک و دو سال به بخش خصوصی و هیئت‌های ورزشی واگذار می‌شود.

باید دید آیا اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر و نهادهای نظارتی به این موضوع ورود خواهند کرد یا همچنان این موضوع بی هیچ نظارت و صرفا بصورت سلیقه ای ادامه دار خواهد بود.

  • منبع خبر : نصیربوشهر