مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در سال ۹۹ در مجموع ۴۵ میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد.

سیاوش ارجمندزاده روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از این میزان ۱۰ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۴۴۶ تن مربوط به بخش غیر نفتی و ۳۴میلیون و ۱۹۰ هزار و ۳۹۵ تن نفتی است.

وی بیان کرد: در همین مدت حجم تخلیه و بارگیری کانتینری در بنادر استان بوشهر ۲۰۹ هزار و ۸۴۷ تیو بود که از این میزان ۱۳۲ هزار و ۳۷۵ کانتینر پر و ۷۷ هزار و ۴۷۲ کانتینر خالی است.

ارجمندزاده ادامه داد: در سال ۹۹ شناورهای ورودی به بندر بوشهر ۶ هزار و ۵۵۲ فروند بود که از این شمار یکهزار و ۸۵۰فروند با تناژ بالای یکهزار تن و چهار هزار و ۷۰۲ فروند شناورهای زیر یکهزار تن بود.

وی اظهار داشت: در موضوع جابه جایی مسافر از بنادر استان بوشهر نیز، شمار مسافران ۲۳۷ هزار نفر بود که از این شمار ۱۱۸ هزار نفر ورودی و مابقی مسافران خروجی بود.

وی در باره مهم ترین اقدام‌ها و اهداف حوزه بندری و دریایی بوشهر بیان کرد: ساماندهی شناورهای فاقد هویت و واگذاری امور ثبتی اداره بازرسی و ثبت شناورها به بخش خصوصی بخشی از  اقدام‌های حوزه دریایی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: در حوزه بندری اهداف مختلفی از جمله اجرایی کردن طرح مدیریت کارگری در بندر بوشهر، تعیین تکلیف قرارداد پایانه کالای عمومی، پیگیری برای تحویل بنادر تابع و مستندسازی موارد مربوطه، انعقاد قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه احداث اسکله لجستیک میادین نفتی شمال خلیج فارس، جذب سرمایه‌گذار راهبری و سرمایه‌گذاری در احداث اسکله لجستیک میادین نفتی در بندر دیر در دستور کار قرار دارد.

ارجمندزاده ادامه داد: واگذاری بنادر تابعه در قالب اجاره کوتاه مدت، پیگیری برای دریافت مجوز زیست محیطی مجتمع بندری نگین و الحاق اراضی ۵۱۰ هکتاری مجتمع بندری نگین به منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر، عقد قرارداد با شرکت متقاضی جمع‌آوری مواد زاید نفتی کشتی‌ها و عقد قرارداد با شرکت خدمات بندری ایران در زمینه احداث پایانه نفتی، از اهداف و برنامه‌های حوزه بندری بوشهر در سال جاری است.