مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: چهار بانک این استان که در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۶، ترک فعل کرده بودند به نهادهای نظارتی معرفی شدند.

مصدق کشاورزی روز سه‌شنبه در نشست کارگروه اشتغال استان بوشهر اظهار کرد: پیش از این با اخطار به بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان از آنها خواسته شده به وظایف قانونی خود در بخش تخصیص و پرداخت تسهیلات اشتغال عمل کنند در غیر این صورت به عنوان ترک فعل به نهادهای نظارتی، دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی معرفی می‌شوند.

وی افزود: در یک اقدام هماهنگ و با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط و بانک‌های عامل به شکل هفتگی میزان قراردادهای اشتغال، تخصیص و پرداخت تسهیلات و اجرای بهینه طرح‌های اشتغال همراه با میزان انحراف در کمیته های ذیل کارگروه اشتغال بررسی می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: برخی اوقات شاهد اشکالات جزیی در روند شکل‌گیری یک پرونده برای دریافت تسهیلات اشتغال در دستگاه‌های اجرایی مرتبط تا مشکلات موجود در بانک‌ها برای پرداخت این تسهیلات هستیم که با نظارت‌های به موقع، این اشکالات رفع و زمینه بهره‌مندی این تسهیلات برای کسب و کارها فراهم می‌شود.

کشاورزی ادامه داد: از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱، در استان بوشهر ۱۳ هزار و ۱۰۰ فقره تحصیلات به مبلغ یک‌هزار و ۳۱۲ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: برای تحقق این مهم جلسات هفتگی کارگروه اشتغال استان بوشهر به ریاست استاندار و یا معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با عضویت دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل برگزار شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اعلام این که پرداخت تسهیلات تا پایان تیرماه سال جاری تمدید شده، گفت: انتظار می‌رود در فرصت باقیمانده تمامی بانک‌های عامل نسبت به مابقی اعتبارات اقدام کنند.

کشاورزی با اشاره به رتبه نخست استان بوشهر در پرداخت تسهیلات بانکی جهت ایجاد اشتغال، یادآور شد: در کارگروه اشتغال کشور با حضور معاون وزیر کشور، استان بوشهر در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ قانون بودجه مقام اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: نه تنها در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در استان با حساسیت ویژه موضوع را دنبال می‌کنیم بلکه با نظارت‌های دقیق، اجازه انحراف تسهیلات به خارج از فضای کسب و کار داده نمی‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا