مصرف برق صنایع در سه ماه اول سال نسبت مدت مشابه به سال گذشته ۸.۵ درصد رشد و در بخش کشاورزی ۱۰ درصد رشد مصرف نسبت به سه ماهه سال گذشته وجود داشته است.

عبدالامیر یاقوتی معاون دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر با اشاره به رشد مصرف برق در بخش‌های کشاورزی و صنایع گفت: مصرف برق صنایع در سه ماه اول سال نسبت مدت مشابه به سال گذشته ۸.۵ درصد رشد و در بخش کشاورزی ۱۰ درصد رشد مصرف نسبت به سه ماهه سال گذشته وجود داشته است.

به گفته این مقام مسئول ۵۰ درصد بار توزیع که عمده آن مربوط به صنایع است به صورت آنلاین رصد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۰ درصد از مشترکان مشمول پاداش شدند، گفت: سال گذشته با اجرای طرح پاداش مصرف برای مشترکان خوش مصرف ۴۰ درصد قبوض شامل پاداش شدند و یک میلیون از مشترکان پر مصرف به جمع مشترکین با مصرف تا سقف الگو اضافه شدند.

یاقوتی خاطر نشان کرد: با اجرایی شدن طرح پاداش برای مشترکان خوش مصرف، سال ۱۴۰۱ مصرف بخش خانگی نسبت به سال قبل از آن ۰.۲ درصد کاهش یافت و سرانه مصرف خانوار از ۲۶۶ به ۲۵۸ کیلووات ساعت در ماه کاهش پیدا کرد.

وی اضافه کرد: طرح جدید یک ماه است که آغاز شده و برای ۳۵ درصد مشترکانی که برای آنها قبض صادر شده مشمول پاداش شدند. با توجه به افزایش تعرفه پاداش مبلغ نهایی پاداش‌ها بسیار بیشتر از سال گذشته خواهد شد.

معاون دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر خاطر نشان کرد: حذف یارانه مشترکان پرمصرف در دستورکار قرار دارد و چنین اقدامی باعث ی شود مشترکان پر مصرف نسبت به اصلاح الگوی مصرف خود اقدام کنند.

به گفته وی طبق آمار ۲۰ درصد مشترکان در فصل گرم سال بالاتر از الگو مصرف قرار دارند و تنها ۴ درصد مشترکان بیش از دو برابر الگو مصرف می‌کنند.