حسین ماهینی مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران که اخیراً در کلاس‌های مربیگری B آسیا شرکت کرده بود، از دنیای بازیگری فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش آوای دشتی به نقل از خلیج فارس، ماهینی که سابقه زیادی در فوتبال ایران دارد، طی دوران بلندمدت حضورش در لیگ برتر موفق شد دو مرتبه حضور در فینال آسیا را با ذوب‌آهن و پرسپولیس تجربه کند. او در اردوی سرخپوشان با بازوبند کاپیتانی به عناوین زیادی طی ۷ سال حضورش دست یافت و در مسیر حرفه‌ای خود شانس حضور در تیم ملی را هم به دست آورد.

ماهینی حالا پس از سال‌ها با انتشار پستی اینستاگرامی و انتشار چند قاب از دوران نوجوانانی تا میانسالی، از دنیای فوتبال خداحافظی کرده و در روزهایی که به تازگی حضور در کلاس سطح B مربیگری آسیا را پشت سر گذاشته، از عزم خود برای ورود به عرصه مربیگری گفته است:

«دویدن در شرجی جنوب روی ماسه‌ها، انتهایش به جام جهانی و بازوبند خوشرنگ پرسپولیس ختم شد. چه چیزی بهتر از این؟
حالا در سطر پایانی کتاب دوران بازی، باید توپ را بوسید و خاطراتش را برای همیشه قاب کرد.
از ایرانجوان بوشهر تا استقلال اهواز، ذوب آهن اصفهان، پرسپولیس، ملوان بندر انزلی، نساجی مازندران و سایپا همه تیم‌هایی بودند که برایم روزهای خوبی را تداعی کردند.
هفت سال زندگی با لباس پرافتخار پرسپولیس و بستن بازوبند کاپیتانی این تیم اوج افتخارات باشگاهی‌ام بود.
پوشیدن لباس تیم ملی امید و بزرگسالان هم افتخاری شیرین برایم بود که بابت همه این مسائل باید از خدای بزرگ، خانواده‌ام، مدیران و مربیان و همبازیانم در همه این سال‌ها تشکر نمایم.
قدردان زحمات همسرم که چون کوه پشت من بود هستم و حضور فرزندانم انگیزه‌هایم را بیشتر می‌کرد تا بتوانم موفق باشم.
من کفش‌هایم را آویختم تا وارد عرصه مربیگری شوم. به امید موفقیت در این عرصه.
حسین ماهینی، فرزند دیار نخل و دریا و گرما.»