عبدالرحیم افروغ روز شنبه در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر بیان کرد: ایجاد فضای پرسشگری اثر مطلوب دارد و شرط منطقی آن این است که افرادی که برای پاسخگویی در نشست‌های پرسش و پاسخ حضور پیدا می‌کنند به آگاهی از مسائل روز تجهیز شوند. وی افزود: به این منظور یک جمع هم اندیشی از استادان […]

عبدالرحیم افروغ روز شنبه در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر بیان کرد: ایجاد فضای پرسشگری اثر مطلوب دارد و شرط منطقی آن این است که افرادی که برای پاسخگویی در نشست‌های پرسش و پاسخ حضور پیدا می‌کنند به آگاهی از مسائل روز تجهیز شوند.

وی افزود: به این منظور یک جمع هم اندیشی از استادان و فعالان حوزه، دانشگاه، مربیان و فعالان فرهنگی تشکیل می‌شود تا با حضور در نشست‌های  گفت‌وگو و پرسش و پاسخ، مفاهیم را به مخاطبان جوان و نوجوان خود منتقل کنند.

افروغ با اشاره به اغتشاش های اخیر، ادامه داد: ایجاد یک مرکز تخصصی نوجوان محور نباید مغفول بماند که صدا و سیما و شبکه اینترنتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

مدیرکل فراهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید در برنامه‌های گفت‌وگو محور به نوجوانان تریبون داده شود، افزود: نسل نوجوان امروز کشور منطقی است و در صورتی که در برابر مباحثه علمی قرار گیرد بخوبی اقناع می‌شود و خروجی مطلوبی خواهد داشت.

وی گفت: امروز دستگاه‌های نظارتی و امنیتی با اقدام به موقع و دقت نظر به سر شاخه‌های اغتشاش و آشوب دست یافته و عملکرد خوبی داشته اند و در بخش تبیین نیز اقدامات فرهنگی و اقناع در شرایط امروز اضطرار است که با کلید واژه تبیین در دستور کار قرار گرفته است.

جمع هم‌اندیشی و شبکه اینترنتی انتقال مفاهیم به نوجوانان و جوانان در استان بوشهر تشکیل می‌شود

افروغ با بیان اینکه نشست شورای اطلاع رسانی به عنوان یک قرارگاه در این زمینه فعالیت می‌کند، بیان کرد: مصوبات این جلسه برای همه دستگاه‌های متولی لازم الاجرا است.

وی مصوب کرد: این هفته یک نشست هم اندیشی با حضور استادان و فعالان فرهنگی، آموزش و پرورش و حوزه و دانشگاه، با موضوعات آزادی و محدودیت‌ها، رابطه قانون و فرهنگ، جایگاه ایران در نظم نوین جهانی، مدیریت فضای مجازی، نقش استکبار در حوادث لبنان، عراق و ایران و نقش خواص در تبیین حقایق برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: یک تلوزیون اینترنتی با نام ابوشهر به صورت عملیاتی با رویکرد نوجوان قرار است ایجاد شود تا در قالب آن بحث، میزگرد و گفت‌وگو برگزار شود که اقدامات مقدماتی آن انجام شده و بزودی راه‌اندازی می‌شود.

افروغ اضافه کرد: همچنین کرسی آزاد اندیشی دانش‌آموزی از سوی صدا و سیما با همکاری آموزش و پرورش برگزار شود.

وی تاکید کرد: آثار خوب، دقیق و علمی که تولید می‌شود از طریق شاد و دیگر شبکه‌های طراحی شده به نوجوانان معرفی و از ظرفیت نویسندگان خوب و توانمند در این زمینه استفاده شود.

  • منبع خبر : ایرنا