مشاور اجتماعی معاون وزیر نفت از حذف مشعل‌های گازی تا ۱۰ سال آینده خبر داد.

علی ربانی مشاور اجتماعی معاون وزیر نفت عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسؤولیت‌های اجتماعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید مد نظر قرار گیرد.

مشاور اجتماعی معاون وزیر نفت افزود: تأمین مالی پروژه‌های شهری و اجرای پروژه‌های شهری مورد نیاز را دو رویکرد قبلی پتروشیمی‌ها است؛ نگاه جدید صنعت پتروشیمی مشارکت در اجرای پروژه‌های شهری است که مدلی بلوغ یافته است.

وی با بیان افزایش محصولات پتروشیمی تا ۲۰۰ میلیون تن در افق ۱۰ ساله گفت: به جای خام فروشی محصولات، تولید محصولات با ارزش و با کیفیت در برنامه است.

این مقام مسؤول در خصوص کاهش مجتمع‌های آلاینده در صنعت پتروشیمی اظهار کرد: تا ۱۰ سال آینده فلرها به صورت کامل حذف می‌شوند و آلایندگی نیز وجود نخواهد داشت.

ربانی با بیان اینکه در سال جاری حدود چهار هزار میلیارد تومان ارزش افزوده توسط پتروشیمی‌ها پرداخت شده است توضیح داد: فقط در شش ماه نخست هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است که سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌های منطقه ۴۴ درصد است.

مشاور اجتماعی معاون وزیر نفت از اجرای پروژه‌های مختلف با همکاری دیگر نهادها در منطقه خبر داد و بیان داشت: با مطالعه انجام شده نرخ بیکاری در منطقه سه درصد است.

  • منبع خبر : فارس