اعتبار ساخت سد مخزنی دشت پلنگ در استان بوشهر از محل فاینانس خارجی به مبلغ ۳۲۴ میلیون یوآن چین تأمین می‌شود.

اکنون ۵ سد در استان بوشهر شامل دالکی دشتستان، خاییز تنگستان دشت پلنگ دشتی، باغان شهرستان جم و سد اخند در شهرستان عسلویه در حال ساخت است.

علاوه بر آن ۲ سد دیگر در مرحله آغاز عملیات قرار دارد که شامل سد باهوش تنگستان و سد دهرود دشتستان در مرحله کسب مجوز ماده ۲۳ قانون الحاق است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر سد خاییز در مرحله آبگیری قرار دارد و سال آینده به‌صورت کامل به بهره‌برداری‌ قرار می‌گیرد.

علی محمدی حجم سرمایه‌گذاری سدهای در حال ساخت استان بوشهر را افزون بر ۴۷۰۰ میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: برای تکمیل ۵ سد در حال ساخت استان بوشهر به بیش از حدود ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به احداث سد دشت پلنگ در دشتی خاطر نشان کرد: این سد با حجم مخزن ۱۵۰ میلیون مترمکعب به‌عنوان بزرگترین منبع تأمین آب شرب استان بوشهر محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه با تکمیل سد دشت پلنگ ظرفیت چشمگیری به منابع آب شرب این استان افزوده می‌شود تصریح کرد: تأمین آب شرب شهرستان دشتی و شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر و آب مورد نیاز صنعت از مهمترین اهداف ساخت دشت پلنگ است.

محمدی به میزان سرمایه‌گذاری و تأمین اعتبار سد دشت پلنگ پرداخت و بیان کرد: اعتبار ساخت سد مخزنی دشت پلنگ دشتی از محل فاینانس خارجی به مبلغ ۳۲۴ میلیون یوآن چین تأمین می‌شود که منوط به پرداخت بخش دوم آورده کارفرما به میزان ۷٫۵ درصد مبلغ یاد شده و این مهم در حال پیگیری است.

  • منبع خبر : تسنیم