سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اکنون در حدود ۲۰۰ بیمارکرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۲۰ درصد را کودکان تشکیل می‌دهند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روز جمعه به نقل از دکتر احمد یزدان پناه اعلام کرد: اکنون سه کودک بد حال در بخش ویژه کودکان بستری هستند و در پیک ششم تاکنون  یک کودک سه ساله با بیماری ژنتیکی به علت کرونا جان باخته است.

وی یادآورشد: بیشتر فوتی‌های کرونا بیماران دارای بیماری‌های زمینه‌ای به خصوص دیابت، چاقی و بیماری قلبی و عروقی و فشار خون بودند که یا دوز سوم واکسن را نزده بودند و یا واکسیناسیون را کامل نکرده بودند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از استان‌های پیشرو در تزریق دوز سوم واکسن هستیم، ولی میزان واکسن به حد انتظار نرسیده است و فقط ۳۰ درصد از جامعه واجد شرایط مراجعه کرده اند.

یزدان پناه گفت: تاکنون ۸۴.۳ درصد دز اول، ۷۷.۵ درصد دز دوم و ۳۰.۹ درصد دز سوم از جمعیت ۱۸ سال به بالای استان بوشهر واکسن خود را تزریق کرده اند.

وی اضافه کرد: همچنین ۸۰ درصد جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال در استان بوشهر دز اول، ۶۶.۷ درصد نیز دز دوم واکسن خود را در استان بوشهر تزریق کردند همچنین با توجه به اینکه واکسیناسیون جمعیت ۵تا ۱۱ سال از هفته گذشته آغاز شده است تاکنون ۱.۸ درصد این جمعیت نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کردند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت : باتوجه به گرفتن مجوز لازم برای واکسیناسیون کودکان پنج سال به بالا انتظار می‌رود خانواده‌های بوشهری نسبت به واکسیناسیون کودکان خود اقدام کنند.

دکتر حسن ملکی زاده  اعلام کرد: برای کودکان ۵ سال به بالا مجوز تزریق دو واکسن سینوفارم و پاستوکووک صادر شده است.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه محدودیت تخت‌های بستری در این گروه سنی در کشور وجود دارد و در این سویه کرونا ابتلای کودکان بیشتر است خانواده‌ها با مراجعه به موقع به مراکز واکسیناسیون نسبت به‌ تزریق واکسن کودکان خود اقدام کنند و با این اقدام خود از ابتلای کودکان به این بیماری جلوگیری کنند.

ملکی زاده تاکید کرد: واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ سال بسیار تاثیرگذار بوده است.