استاندار بوشهر گفت: برای رسیدگی به مسائل و پروژه‌های مشترک استان ازجمله مسائل مربوط به سد باغان، جاده جم به پالایشگاه و فعال شدن فرودگاه کارگروهی ویژه بین استانداری و پالایشگاه فجر جم تشکیل می شود.

روابط عمومی استانداری بوشهر روز پنج‌شنبه به نقل از احمد محمدی زاده در نشست با مدیرعامل و مدیران پالایشگاه گاز فجر جم افزود: صیانت و حفاظت از منابع ملی وظیفه مهم مدیریت ارشد استان است براین اساس یکی از کارهای مهم ما در استان، حفظ امنیت پالایشگاه فجر جما است.

وی با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی پالایشگاه جم گفت: مردم ساکن محیط پیرامون پالایشگاه مردمی نجیب و وفادار به نظام و انقلابند و شایسته بهترین خدمات هستند و هر خدمتی به آنها شود باز هم کم است.

محمدی زاده با تاکید برضرورت فعال شدن فرودگاه توحید جم اظهار کرد: فعال شدن فرودگاه نقش مهمی در اقتصاد منطقه دارد در همین ارتباط پی‌گیری جدی با سازمان‌های مسئول برای فعال شدن دوباره فرودگاه توحید جم انجام می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر سرعت بخشی در تکمیل سد باغان گفت: تکمیل این سد نقش مهمی در برطرف کردن مشکلات تامین آب پالایشگاه جم دارد براین اساس کمک به تکمیل این سد در دستور کار پالایشگاه جم باشد.

محمدی زاده خواستار رسیدگی و سرعت بخشی در پروژه جم به پالایشگاه شد.

وی افزود: اصلی ترین موضوع برای پالایشگاه فجر جم  تامین خوراک است اگر خوراک تامین نشود ظرفیت تولید پالایشگاه هم کم خواهد شد.

همچنین استاندار بوشهر باتوجه به اهمیت سد باغان  تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی و رونق تولید  محصولات و  پالایشگاه جم از روند اجرای این سد بازدید کرد .

براساس گزارش مدیر این پروژه ، سد باغان هم اکنون ۶۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  • منبع خبر : ایرنا