مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر از باز بودن تمام محورهای ارتباطی این استان خبر داد.

جهانگیر دهقانی مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه در روز قبل ما شاهد زلزله‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر در خارگ بوده‌ایم اکیپ‌های امدادی آمادگی لازم را برای پس‌لرزه‌های این زلزله داشتند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر افزود: شب گذشته جلسه مدیریت بحران استان برگزار شد و با هماهنگی‌های مورد نیاز میان تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان آمادگی لازم برای رویارویی با هرگونه حادثه به دست آمد.

وی عنوان کرد: امروز دو زلزله با بزرگی ۴.۶ و ۴.۸ ریشتر جزیره خارگ را لرزاند و تیم‌های ارزیاب ما سریعاً به محل اعزام شدند.

این مقام مسؤول تاکید کرد: تیم‌های ارزیاب تا کنون مشکل خاصی را اعلام نکردند و به لطف خداوند زلزله امروز صدمه‌ای به مردم و اماکن عمومی وارد نکرده است.

تمام محورهای استان باز هستند

دهقانی توضیح داد: بارندگی در روز جمعه از شمال استان شروع شد و در روز گذشته در این قسمت و منطقه مرکزی بوشهر بوشهر شدت گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: امروز مناطق جنوبی استان شاهد بارش‌های سنگین بود که به همین دلیل محورهای روستایی دچار آبگرفتگی شدند.

وی اظهار کرد: تیم‌های عملیاتی حاضر در این مناطق هرچه سریع‌تر محورهای ارتباطی را بازگشایی کردند و در حال حاضر تمام جاده‌های استان باز هستند.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: ریزش کوه در محور کنارتخته و سیراف – جم نیز از دیگر اتفاقات بود که این جاده‌ها با نظارت تیم‌های عملیاتی بازگشایی شدند.

دهقانی در خصوص جاده ساحلی بوشهر – گناوه بیان کرد: این جاده دچار آبگرفتگی جزیی شده بود که برای ایمنی هرچه بیشتر بسته شد تا حادثه‌ای برای هم‌استانی‌ها اتفاق نیفتد و در زمان حاضر تمام محورهای ارتباطی بوشهر بازگشایی شدند.

  • منبع خبر : فارس