فرماندار دیر استان بوشهر گفت: بارش شدید باران به همراه تگرک و جاری شدن سیلاب در هفته گذشته به یکهزار و ۱۲۰ هکتار مزارع کشاورزی، تاسیسات زیربنایی و سیل بند خاکی این شهرستان به میزان ۱۹۸ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

یونس باربرز روز یکشنبه در بازدید از روستای لمبدان بخش مرکزی دیر افزود: محصولات گوجه فرنگی و سیل بند خاکی کشاورزان در بخش بردخون، دیر و آبدان براثر بارش شدید باران، تگرک و سیلاب بین ۵۰ تا ۱۰۰درصد خسارت دیده است.

وی اضافه کرد: بیشتر خسارت ها ناشی از تگرگ در بخش بردخون و سیلاب و خسارت های زیربنایی در هر سه بخش بوده است.

فرماندار دیر ادامه داد: هم اکنون بیش از پنج هزار هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت محصولات کشاورزی قرار دارد که یکی از مشکلات اساسی کشاورزان افت شدید قیمت گوجه فرنگی بود که با پیگیری های زیاد و حمایت استاندار بوشهر تمهیداتی برای خرید توافقی و بهبود وضعیت گوجه فرنگی صورت گرفت که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

وی گفت: به کشاورزان توصیه می شود که براساس اعلام هواشناسی استان بوشهر مبنی بر بارش شدید باران همراه با سیل در هفته جاری مراقب محصولات کشاورزی خود باشند.

بندردیّر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد که حدود ۱۰ هزار نفر کشاورز بصورت مستقیم و غیرمسقیم در این بخش فعالیت می کنند.

  • منبع خبر : ایرنا