رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه گفت: خطر آلودگی ناشی از حادثه شکستگی سقف یک مخزن میعانات گازی پارس جنوبی در این شهرستان رفع شد.

مصطفی موذنی افزود: سقف یکی از مخازن میعانات گازی در محدوده شهر عسلویه دچار شکستگی شده بود که با هدف جلوگیری از ایجاد آلودگی میعانات گازی محتوی آن، به سایرمخازن انتقال داده شد.

وی بیان کرد: در این حادثه با توجه به اقدام به موقع هیچ گونه ریزش میعانات گاری به محیط پیرامونی رخ نداد.

موذنی ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (پالایشگاه هشتم)، همه موارد مورد بررسی قرار گرفته و با رعایت ایمنی کامل همه چیز تحت کنترل بوده و مشکل نیز به طور کامل برطرف شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه  گفت: در بارندگی اخیر تانک ذخیره آب‌زدایی این مخازن به علت طراحی نامناسب دچار آبگرفتگی شد و مقادیری آب آلوده وارد شده به  میعانات گازی، به محیط تخلیه شد که این فرایند منجر به ایجاد بوی شدیدی در منطقه شد.

وی عنوان کرد: در حادثه اخیر نیز از ساعت‌های اولیه اقدامات فوری مهار آلاینده‌ها از سوی شرکت های متولی انجام و منبع آلودگی مهار شد.

موذنی افزود: محل احداث مخازن یاد شده در سال‌های قبل وفق ضوابط زیست محیطی نبوده و به واسطه اهمیت موضوع از طریق اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر مورد پیگیرد قانونی گرفته است.

شهرستان عسلویه استان بوشهر میزبان پارس جنوبی در قالب چندین پالایشگاه ،پتروشیمی و شرکت های مرتبط با صنایع نفت و گاز است.

  • منبع خبر : ایرنا