حضور پرتعداد خودروهای لاکچری و شاسی بلند با شماره پلاک قطر در بوشهر خبرساز شده است.

به گزارش آوای دشتی به نقل از خلیج فارس؛ این خودروها که شمار آنها ۱۵ دستگاه بوده، صبح امروز مقابل پلیس راهور استان دیده شده و گفته می شود پیگیر مجوز تردد در استان هستند.

برخی شنیده ها حکایت از آن دارد که این خودروها مربوط به ثروتمندان قطری است که با تجهیزات کامل برای شکار پرندگان کمیاب به بوشهر آمده اند.

مجوز شکار نداده ایم

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: از حضور خودروهای قطری و احتمال اینکه برای شکار آمده اند مطلع شده و در حال بررسی موضوع هستیم.

قلی نژاد افزود: هیچگونه مجوزی برای شکار در استان صادر نشده و در حال بررسی صحت و سقم موضوع و انگیزه این خودروها می باشیم.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: همه ساله در همین ایام که که پرندگان کمیابی نظیر “هوبره” به زیستگاه زمستانی خود در ایران از جمله بوشهر مهاجرت می کنند، شکارچیان از استان های دیگر با اقداماتی نظیر کوحه نشینی برای شکار تلاش می کنند.

در این بین، تا یک دهه قبل حضور شاهزادگان قطری برای شکار پرندگان کمیاب در استان فراوان بود و به نظر می رسد مجددا سر و کله آنها برای خوشگذرانی در استان پیدا شده، اقدامی که قیمت نابودی پرندگان و زیستگاههای طبیعی استان تمام می شود.