رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر از برگزاری سومین نمایشگاه خرما استان بوشهر خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده زمان برگزاری سومین نمایشگاه خرما استان بوشهر نیمه نخست آذرماه پیش‌بینی شده است.

خورشید گزدرازی با اشاره به ظرفیت تولید خرما در استان بوشهر اظهار داشت: این استان با داشتن بیش از شش میلیون اصله نخل و تولید بیش از ۱۶۵ هزار تن خرما ظرفیت مهمی برای فرآوری، صادرات و حضور بازرگانان در بازارهای جهانی فراهم کرده است.

وی با اشاره به معرفی توانمندی محصول خرما استان بوشهر در عرصه‌های داخلی و خارجی تصریح کرد: در این راستا ۲ نمایشگاه سراسری خرما در سال‌های ۱۳۹۷ و ۹۸ در بوشهر برگزار و مورد استقبال ویژه قرار گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به برگزار نشدن نمایشگاه و جشنواره خرما در سال گذشته به سبب شیوع بیماری کرونا خاطر نشان کرد: با پیگیری ستاد ملی مبارزه با کرونا، استاندار و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر امکان برگزاری نمایشگاه تخصصی، جشنواره خرما در استان بوشهر فراهم شده است.

گزدرازی از برگزاری جلسه هم‌اندیشی برگزاری نمایشگاه خرما خبر داد و افزود: اتاق بازرگانی بوشهر در راستای مسئولیت‌های اقتصادی و پیگیری‌های انجام شده با همکاری انجمن ملی خرما، جلسه هم‌اندیشی برگزاری نمایشگاه خرما تشکیل شد.

وی برگزاری نمایشگاه و جشنواره خرما در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به دایر شدن دبیرخانه دائمی نمایشگاه و جشنواره خرما در اتاق بازرگانی بوشهر، سومین نمایشگاه خرما استان بوشهر ۹ تا ۱۲ آذرماه امسال پیش‌بینی شده است.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر بیان کرد: نمایشگاه و جشنواره خرما با حضور فعالان عرصه نخل‌داری، صادرات و حوزه صنایع وابسته و فرآوری در بوشهر برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : تسنیم