بازرس کل استان بوشهر با اشاره به توقیف حدود یک‌هزار خودرو خارجی وارداتی در انبارهای استان بوشهر گفت: با پیگیری‌های انجام شده ۲۳۰ دستگاه از این خودروها رفع توقیف شد.

اسحاق شهبازی با بیان اینکه نزدیک به یک‌هزار خودرو خارجی وارداتی توقیفی در انبارهای گمرکات استان بوشهر وجود دارد اظهار داشت: در این راستا بیش از ۴۰۰ موتورسیکلت سنگین، ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی و اقلام بسیار زیادی دیگر کالا وارداتی و توقیفی در انبارهای استان بوشهر وجود دارد.

وی یکی از دستورات شورای عالی قوه قضاییه را تعیین تکلیف کالاها در انبارهای اموال تملیکی استان بوشهر دانست و بیان کرد: تسهیل در رسیدگی به صدور آرای مراجع قضایی، اجرا احکام و تسهیل در رفع توقیف اموال یکی از دستورات شورا عالی قوه قضاییه است.

بازرس کل استان بوشهر با بیان اینکه ۱۸ میلیارد تومان پوشاک، ۴٫۸ میلیارد تومان کیف و کفش، ۲٫۷ میلیارد تومان لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار در انبارهای اموال تملیکی بوشهر وجود دارد خاطر نشان کرد: این اموال می‌تواند نیاز جامعه از جمله مددجویان تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی را تأمین کند.

شهبازی با بیان اینکه کالاهای یاد شده نیاز فوری جامعه است گفت: قانون به سبب حمایت از تولید داخلی اجازه فروش و عرضه این کالاها به جامعه ندارد ولی ارز این کالاها از کشور خارج شده که باید از معدوم شدن آنها جلوگیری و در اختیار افراد مددجو و تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گیرد.

وی از تعیین تکلیف اموال تملیکی در انبارهای استان بوشهر تا سه ماه آینده خبر داد و بیان کرد: این اموال از نظر ساختاری و اجرایی حداکثر در مدت سه ماه تعیین تکلیف می‌شود و این درحالی است که در یک ماه ۲۷ میلیارد تومان اموال تملیکی یاد شده تعیین تکلیف و فروخته شد.

بازرس کل استان بوشهر با اشاره به تعیین تکلیف خودروهای توقیفی وارداتی در انبارهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های مستمر برای ۲۳۰ دستگاه از خودروهای توقیفی در انبار گمرکات استان بوشهر از سوی مراجع قضایی، حکم، رفع توقیف صادر شده و اکنون مراحل ترخیص آن در گمرک بوشهر در حال اجرا است.

شهبازی، با اشاره به دستورات ویژه رئیس قوه قضاییه برای تعیین تکلیف کالاها و اموال در انبارهای سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی تصریح کرد: با روند که در پیش است ان‌شاءالله کالا، خودروها و دیگر اموال، رفع توقیف و تعیین تکلیف می‌شود.

وی با اشاره به واردات ۲۷ هزار برنج از طریق گمرک بوشهر افزود: به سبب نقص در مدارک و مستندات، ترخیص ۲۷ هزار برنج وارداتی با مشکلاتی مواجه بود که با پیگیری انجام شده مراحل ترخیص آن به‌زودی انجام می‌شود.

  • منبع خبر : تسنیم