رئیس جمهور در پایان سفر یک روزه خود به استان بوشهر در جمع خبرنگاران بیان کرد: ۹۴ طرح برای استان بوشهر در این سفر با بودجه در نظر گرفته شده مصوب شد. این طرح‌ها پس از ساعت‌ها کار کارشناسی تصویب شده و به امضای همه دستگاه‌ها و معاون اول رئیس جمهور رسیده است. معاون اجرایی […]

رئیس جمهور در پایان سفر یک روزه خود به استان بوشهر در جمع خبرنگاران بیان کرد: ۹۴ طرح برای استان بوشهر در این سفر با بودجه در نظر گرفته شده مصوب شد.

این طرح‌ها پس از ساعت‌ها کار کارشناسی تصویب شده و به امضای همه دستگاه‌ها و معاون اول رئیس جمهور رسیده است. معاون اجرایی و استان هم اجرای مصوب‌ها را پیگیری خواهند کرد.

️بومی گزینی یکی از تاکید‌های من است. وقتی نیروی کارآمد در استان وجود دارد باید در اولویت باشد.

صنایع نفت، گاز و به ویژه پتروشیمی درآمد خوبی دارند و باید سهمشان را از نقش آفرینی در توسعه استان پرداخت کنند.

در زمان حاضر سازمان انرژی اتمی قول داده است که روزانه ۷۰ هزار مترمکعب آب در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شود، اما امکان افزایش این ظرفیت وجود دارد.

️ساخت آب شیرین کن‌ها نیز باید با جدیت و فوری پیگیری شود. برای این کار اعتبار اختصاص می‌دهیم.

وی درباره راه آهن بوشهر-شیراز-عسلویه نیز بیان کرد: درصد کمی از این طرح اجرا شده که قابل قبول نیست، وزیر راه و شهرسازی مسئولیت دارد که همه بخش‌ها را به کار گیرد تا منابع مالی این طرح تامین شود. سه راه برای این کار وجود دارد فاینانس، تهاتر و منابع کنونی.

️در حوزه اشتغال هم در دو سه روز آینده هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای پرورش میگو در اختیار جوانان آماده کار قرار می‌گیرد البته امکان افزایش این میزان به ۱۵ هزار هکتار وجود دارد.

آنچه برای دولت مهم است این است که از استان بوشهر از نظر مالی حمایت شود که در این زمینه حمایت از استان و استاندار قطعی است. قول می‌دهیم هر وقت استاندار بخواهد بتواند در هیات دولت حضور یابد.