آوای دشتی: علی حسینی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گرفتن تعهد کتبی از اولیا در صورت حضوری شدن مدارس را غیر قانونی اعلام کرد با این حال تاکید کرد : اولیا نباید فرزندان خود را که مبتلا یا مشکوک به کرونا هستند به مدرسه بفرستند. در پی انتشار مطلبی با عنوان ” آموزش حضوری […]

آوای دشتی: علی حسینی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گرفتن تعهد کتبی از اولیا در صورت حضوری شدن مدارس را غیر قانونی اعلام کرد با این حال تاکید کرد : اولیا نباید فرزندان خود را که مبتلا یا مشکوک به کرونا هستند به مدرسه بفرستند.

در پی انتشار مطلبی با عنوان ” آموزش حضوری دانش آموزان با تعهد والدین؟” مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی جوابیه به شرح ذیل صادر کرد:
“به تازگی مطالبی در فضای مجازی با عنوان” آموزش حضوری با تعهد والدین؟” دست به دست می‌شود که به این اشاره دارد که مدارس به شرطی به صورت حضوری بازگشایی می شوند که والدین تعهد دهند که اگر فرزندانشان در مدرسه دچار بیماری کرونا شدند مدرسه مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

با اجرای واکسیناسیون عمومی و به تبع آن کم شدن آمار مبتلایان، وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفت که مدارس را بازگشایی کند. البته این بازگشایی با پیوست شیوه نامه های بهداشتی همراه است که وزارت متبوع به صورت دستورالعمل هایی به ادارات کل و شهرستان ها و مناطق فرستاده است.

طبق یکی از مفاد این شیوه نامه، اولیا می بایست در صورت مبتلا شدن فرزندانشان به بیماری کرونا و یا حتی دیدن علائم مشکوک به آن ، از فرستادن آنان به مدرسه جلوگیری به عمل آورده و به مدیر مدرسه اطلاع دهند.

بدیهی است که جلوگیری از آمد و شد افراد بیمار را نمی توان به شکل دیگری تفسیر و اجرا کرد و گرفتن تعهد کتبی از والدین خلاف شیوه نامه های بهداشتی است.

همچنین همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا داشتن هر گونه انتقاد و شکایتی از عملکرد آموزش و پرورش می توانند آن را در سامانه shekayat.medu.ir (سامانه پاسخگویی به شکایات) درج کنند و مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.”