تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب سه طلا، سه نقره و یک برنز به عنوان سومی مسابقات جهانی 2021 دست پیدا کرد.

به گزارش آوای دشتی به نقل از ورزش سه؛ در حالی که رقابت بر سر قهرمانی بین سه تیم ایران، آمریکا و روسیه به اوج خود رسیده بود، شاگردان پژمان درستکار در دو وزن آخر نتوانستند نتایج درخشان ۸ وزن قبلی را تکرار کرده و فقط توسط مجتبی گلیج به یک مدال برنز دست پیدا کردند.

تا شب گذشته ایران به صورت میلیمتری بالاتر از آمریکا و روسیه در صدر قرار داشت، اما شاگردان تدیف توانستند در روز آخر از دو رقیب دیگر سبقت بگیرند و جام قهرمانی را بار دیگر از آن خود کنند.
تیم ملی کشتی آزاد ایران که نسبت به دوره های قبلی نتایج درخشانی گرفت و با سه طلا، سه نقره و یک برنز یکی از بهترین نتایج تاریخ را در نروژ رقم زد، در پایان مسابقات با ۱۶۲ امتیاز به عنوان سومی جهان دست یافت.

حسن یزدانی، کامران قاسمپور و امیرحسین زارع سه طلایی ایران در این مسابقات بودند. علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی سه مدال نقره کسب کردند و مجتبی گلیج تنها برنزی کشتی ایران بود.

البته عرفان الهی، یونس امامی و رحمان عموزاد نیز دست خالی از نروژ بازخواهند گشت.

از سوی دیگر آمریکا در دو وزن آخر یک نقره توسط کایل اسنایدر به دست آورد و با وجود حذف جیمز گرین در وزن ۷۰ کیلوگرم، ۶ امتیاز هم او گرفت تا در مجموع با سه طلا، سه نقره و یک برنز و دقیقا همچون ایران به کار خود پایان دهد. آمریکایی ها ۱۶۸ امتیاز در مجموع به دست آوردند و به عنوان نایب قهرمانی رسیدند.

همچنین روسیه با برد ارزشمند عبدالرشید سعداله یف در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم، حکم قهرمانی را بار دیگر دریافت کرد. این تیم البته در وزن ۷۰ کیلوگرم با یک برنز ۱۵ امتیاز گرفت. در مجموع روس ها ۱۷۳ امتیاز به دست آوردند و بار دیگر در مسابقات جهانی تاجگذاری کردند.

 

 

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- توماس گیلمان (آمریکا) ۲- علیرضا سرلک (ایران) ۳- هورست لهر (آلمان) و آریان تسیوترین (بلاروس)

۶۱ کیلوگرم: ۱- عباس گادجی ماگومدوف (روسیه) ۲- داتون فیکس (آمریکا) ۳- آرسن هاروتونیان (ارمنستان) و توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) … ۱۱- رحمان عموزاد (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- ژاگیر شاخیف (روسیه) ۲- امیرمحمد یزدانی (ایران) ۳- تولگا تومور اوچیر (مغولستان) و علیبک عثمان اف (قرقیزستان)

۷۰ کیلوگرم: ۱- ماگومدمراد گادجیف (لهستان) ۲- ارنظر آکمات علی اف (قرقیزستان) ۳- ژربایف یوگنی (روسیه) و زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان) … ۸- عرفان الهی (ایران)

۷۴ کیلوگرم: ۱- کایل داک (آمریکا) ۲- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) ۳- فضلی اریلماز (ترکیه) و تیمور بیژویف (روسیه) … ۸- یونس امامی (ایران)

۷۹ کیلوگرم: ۱- جردن باروز (آمریکا) ۲- محمد نخودی (ایران) ۳- نیکا کنتچادزه (گرجستان) و رادیک والیف (روسیه)

۸۶ کیلوگرم: ۱- حسن یزدانی (ایران) ۲- دیوید تیلور (آمریکا) ۳- آرتور نایفونوف (روسیه) و ابوبکر آباکاروف (آذربایجان)

۹۲ کیلوگرم۱- کامران قاسم پور (ایران) ۲- ماگومد کوربانوف (روسیه) ۳- عثمان نورماگومدوف (آذربایجان) و جی دن کاکس (آمریکا)

۹۷ کیلوگرم: ۱- عبدالرشید سعداله یف (روسیه) ۲- کایل اسنایدر (آمریکا) ۳-  مجتبی گلیج و ماحامد زاکاریف (اوکراین)

۱۲۵ کیلوگرم۱- امیرحسین زارع (ایران) ۲- گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۳- طاها آکگول (ترکیه) و لخاگواگرل مونختور (مغولستان)

 

رده بندی تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:

۱- روسیه ۱۷۳ امتیاز ۲- آمریکا ۱۶۸ امتیاز ۳- ایران ۱۶۲ امتیاز ۴- گرجستان ۶۸ امتیاز ۵- ترکیه ۵۸ امتیاز ۶- مغولستان ۵۶ امتیاز ۷- بلاروس ۴۵ امتیاز ۸- آذربایجان ۴۲ امتیاز ۹- لهستان ۳۹ امتیاز ۱۰- ارمنستان ۳۹ امتیاز