این روزها با وجود پیشرفت تکنولوژی و فناوری ارتباطات با تلفن همراه اما هستند خانواده هایی که همچنان از تلفن ثابت استفاده کنند و یا خواهان دسترسی به تلفن ثابت باشند. شهروندان زیادی از مناطق مختلف خورموج با وجود ثبت نام تاکنون موفق به دریافت خط ثابت خود نشده اند و در مواردی به گفته […]

این روزها با وجود پیشرفت تکنولوژی و فناوری ارتباطات با تلفن همراه اما هستند خانواده هایی که همچنان از تلفن ثابت استفاده کنند و یا خواهان دسترسی به تلفن ثابت باشند.

شهروندان زیادی از مناطق مختلف خورموج با وجود ثبت نام تاکنون موفق به دریافت خط ثابت خود نشده اند و در مواردی به گفته شهروندان “محدودیت” در حال حاضر تنها جمله‌ای است که به گفته مسئولان شنیده می شود

یکی از شهروندان در همین رابطه به خبرنگار آوای دشتی گفت که کار ساخت منزلم بتازگی به پایان رسیده و به دلیل نبود تلفن ثابت برای درخواست تلفن به مرکز مخابرات مراجعه کردم که گفتند برو فردا بیا و این رفت و آمدها مدت‌ها طول کشید.

وی گفت: یکی دوتن از مسئولان محلی شهر خورموج نیز به نقل از ریاست اداره مخابرات اعلام کرده بودند که جهت ثبت نام تلفن ثابت به خدمات ارتباطی مراجعه و درخواست خود را ارائه دهید و روند ثبت نام را با واریز وجهی انجام دادیم.

وی افزود:پس از چندین بار مراجعه به مخابرات در نهایت اعلام کردند که امکان دادن شماره جدید در این مرکز وجود ندارد و باید منتظر بمانید تا برای افزایش ظرفیت اقدام شود یا شماره ای خالی شده به شما واگذار شود و این در حالیست که با پیگیری‌های من متوجه شدم اکثر اهالی محله درخواست تلفن ثابت را داده بودند اما با چنین جوابی مواجه شده بودند

یکی دیگر از شهروندان خورموجی نیز به خبرنگار ما گفت: چندین بار برای بهره‌مندی و استفاده از تلفن ثابت به مخابرات مراجعه کرده ایم که مسئولان مخابرات در پاسخ به درخواست های مکرر ساکنان این محله برای دادن تلفن ثابت اعلام کرده اند که امکان افزایش ظرفیت در این محل را ندارند و نمی توانند تلفن ثابت واگذار کنند و این درحالی است که سایر محله ها تلفن دارند و از آن استفاده می کنند.

وی گفت: این نمونه کوچکی است که شاید دهها مورد مانند آن درسایر نقاط شهر خورموج وجود داشته باشد و قطعا هستند مردمی که در شهر خورموج از تلفن ثابت محروم مانده اند.

با توجه به مشکلات ذکر شده در عدم موفقیت برای دریافت خط تلفن ثابت این سوال مطرح می شود چرا زمانی که متقاضیان به مرکز مخابرات مراجعه و هزینه ثبت نام خط را پرداخت می کنند، هیچ اطلاعی در مورد محدودیت به متقاضیان داده نمی شود؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی های روز دنیا باید دید چه زمان محدودیت مناطق در واگذاری خط تلفن ثابت در شهر خورموج به پایان می رسد و شهروندان به راحتی صاحب خطوط ثابت تلفن می شوند؟