معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در شرایطی که برخی‌ها با ایجاد نگرانی و بی اعتمادی درزمینه ویروس کرونا در تلاش برای ایجاد اضطراب در جامعه هستند؛ امید آفرینی و اعتماد افزایی از مهمترین نیازهای جامعه است که باید به آنها پرداخته شود.

محمد تقی ایرانی روز دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر افزود: همه ما یک ملت واحد هستیم و تلاش‌هایی که در اقصی نقاط کشور برای حفظ سللامت مردم انجام می‌شود باید بازتاب مناسبی داشته باشد.

وی با تاکید براینکه عملکرد مسئولان باید به گوش مردم برسد بیان کرد: امروز کنترل ویروس کرونا و ایجاد زمینه مناسب برای واردات و تولید واکسن با هدف گسترش واکسیناسیون به عنوان اولویت دولت سیزدهم معرفی شده است.

ایرانی اضافه کرد: این رویکرد دولت با استفاده از چهره‌های خدوم و شایسته آرامشی را برای جامعه به دنبال داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: با توجه به واردات گسترده و اکسن و افزایش سهمیه استان‌ها برای سرعت بخشی در واکسیناسیون باید پایگاه‌های آن در استان بوشهر گسترش و جمعیت بیشتری زیر پوشش قرار بگیرند.

وی یادآور شد: هرچند عوامل زیادی از جمله بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نبود تهویه مناسب و سایر عوامل دیگر موجب گسترش چرخش ویروس در استان بوشهر و طولانی شدن پیک پنجم شد اما این شرایط به همه ثابت کرد هر گونه سهل انگاری و عادی انگاری در زمینه ویروس کرونا به قیمت جان انسان‌ها تمام می‌شود.

به گفته ایرانی، در این شرایط که عده‌ای با حرف‌های غیرکارشناسی، احساسی و شایعه‌های مختلف در تلاش برای ایجاد نگرانی و اضطراب در کشور هستند باید با اعتماد سازی به مجموعه سلامت کشور و استان مردم را به دریافت واکسن و ایمن سازی هر چه سریع‌تر تشویق کرد.

وی یادآور شد: امروز ملاک برای همه ما مجموعه بهداشت و درمان است و نباید به حرف‌های بی پایه و اساسی منتشر شده در فضای مجازی که موجب ناراحتی و ناامیدی می‌شود و هیچ یک از آنها مبنای کارشناسی ندارد توجه کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: امروز منطقه خاورمیانه در شرایط جنگ اقتصادی، فرهنگی و آماج تروریسم قرار گرفته و کشور بویژه در شرایط بروز این پاندمی خطرناک برای رسیدگی به درمان و ریشه کنی این ویروس خطرناک نیاز به آرامش دارد.

وی با بیان اینکه تامین سلامت مردم برای نظام و کشور مهم است تاکید کرد: امروز مرجع برای همه مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است پس تخریب چهره‌ مدافعان سلامت در این شرایط کار درستی نیست.

ایرانی ادامه داد: همکاری همه‌جانبه در رعایت کامل تمام موارد ایمنی و اصول شیوه‌نامه‌های بهداشتی ضروری است و باید همه بخش‌های دولتی و خصوصی در راستای ریشه‌کن کردن این ویروس همکاری کنند.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و معیشتی گفت: ملت ایران در این دوره از فشار تحریم‌ها استوار بوده و همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه باید همکاری‌ها را افزایش دهند تا از این دوره سخت و پراسترسی گذر کنیم.

ایرانی بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا با توجه به تحریم‌های ظالمانه و بی‌رحمانه و درگیری با مشکلات فراوان اقتصادی با پی‌گیری فراوان و همت بلند مردم و تلاش مسئولان و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، از این شرایط بحرانی گذر کرده و با تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز بازار، مردم نگران گرانی کالاها نباشند.

وی باتأکید بر برخورد با گران‌فروشی، احتکار کالا و سوء‌استفاده از نیاز مردم گفت: تلاش‌های دستگاه‌های مربوطه از جمله دادگستری ستودنی است که در این راستا بازرسان استانداری پیگیر این جریان بوده تا در زمینه واکسیناسیون مشکلی ایجاد نشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، اضافه کرد: دستگاه‌های نظارتی اجازه سوء‌ استفاده به متخلفان ندهند و در حوزه دارو و توزیع مناسب آن باید تلاش بیشتری انجام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: رسانه‌های ارتباط جمعی در جامعه معاصر با تأثیر بی‌نظیر بر حوزه‌های شناختی و نگرش افراد از طریق نوع اطلاعات ارسالی خود در امیدآفرینی اجتماعی نسبت به آینده همانند محرک اساسی برای پیشبرد رشد و بهبود فعالیت اجتماعی نقش جدی ایفا می‌کند.

فاطمه کرمپور با اشاره به نقش بالای امید بخشی و گسترش امیدواری اجتماعی در میان مردم افزود: روحیه‌بخشی به مردم با رویکرد کاهش استرس باید مورد توجه رسانه‌ای قرار گیرد.

وی تاکید کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات استان بوشهر با توجه به نقش بسیار اساسی در امید بخشی به مردم و گسترش امیدواری اجتماعی در انتقال مفاهیم و مضامین امیدبخش و نشاط‌آور ظرفیت بسیار بالایی دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در باره تأمین و توزیع سیمان گفت: قیمت سیمان سیر نزولی دارد و شرایط آن در بورس تغییر یافته است.

سید حسین حسینی با بیان اینکه میزان سیمان تولیدی مرداد ماه امسال ۴.۵ میلیون تن بوده است افزود: هرچند این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می‌دهد ولی در شهریور ماه وضعیت تأمین سیمان بهبود یافته است.

وی یادآور شد: ثبات کالا منوط به تثبیت قیمت خودرو، سیمان، فولاد و محصولات پتروشیمی است و در این راستا برنامه‌هایی از سوی وزیر صمت تدوین شده که در بازار کالا و اجناس اثرگذار است.

حسینی با بیان اینکه بازرسی‌ها به‌سمت هوشمندسازی هدایت شده است گفت: کالا از زمان تولید تا فروش بویژه کالاهای اساسی از جمله سیمان به‌صورت دائم رصد و پایش می‌شود.

وی  از افزایش ۳۷ درصدی صدور جواز تأسیس واحد صنعتی در استان بوشهر در پنج ماه نخست امسال خبر داد و افزود: از نظر پیش‌بینی سرمایه‌گذاری این واحدهای صنعتی رشد ۹۸ درصدی نشان می‌دهد.

حسینی گفت: صادرات کالای غیر نفتی از استان بوشهر در پنج ماه گذشته از نظر وزنی ۱۵ درصد و از لحاظ ارزشی ۹۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.