مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: پنج کارگاه غیرمجاز جمع آوری زباله در این شهر مهر و موم شد.

مسعود غلامزاده روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: براساس قانون مدیریت اجرایی همه پسماندها در حریم‌های شهری بر عهده شهرداری ها قرار دارد و ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند نیز تاکید دارد که هر نوع نگهداری، مخلوط کردن، جمع آوری، حمل و نقل، خرید و فروش، دفع و صدور تخلیه پسماندها توسط افراد غیرمسئول غیر قانونی است.

وی بیان کرد: با این وجود عده‌ای منفعت طلب در یک فضای غیربهداشتی از طریق خودرو، موتورسیکلت و گاری اقدام به برداشت پسماندها و نگهداری در منازل شخصی و کارگاهی می‌کنند که با دپوکردن آنها  سلامت عمومی را به خطر می اندازند.

غلامزاده ادامه داد: با توجه به حکم قضایی برای برخورد با هر گونه جمع‌آوری زباله و پسماند توسط افراد غیرمسئول، این سازمان اقدام‌‎های لازم قضایی را برای مقابله با این پدیده انجام می‌دهد.

وی عنوان کرد: در این ارتابط، در ۱۰ روز اخیر و بر اساس ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند با حکم قضایی و در معیت نیروی انتظامی پنج کارگاه غیرمجاز جمع آوری مواد بازیافتی مهر و موم شده‌است.

غلامزاده یادآور شد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر در کنار اطلاع رسانی از غیرقانونی بودن جمع‌آوری زباله و پسماندها توسط افراد غیر مسئول با بهره‏‌گیری از ظرفیت قضایی به افراد سودجو اجازه نمی‌‏دهد که با جمع آوری غیر اصولی زباله سلامت مردم را به مخاطره بیندازند.